LEGIONOWO. Toaleta do likwidacji – z powodu 500+?

2019-06-30 2:47:34

Podczas obrad komisji rozwoju dyrektor legionowskiego OPS oświadczyła, że z powodu świadczenia 500+ musi zamknąć jedyną w ośrodku łazienkę dla niepełnosprawnych. Ustosunkował się do tego radny Artur Pawłowski:

„Spotkanie radnych z dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie przekonało mnie, że rozbudowa budynku ośrodka jest konieczna. Przekonały mnie argumenty o:
– dodatkowych pokojach, w których klient ośrodka będzie mógł w sposób dyskretny i bez skrępowania przedstawić swoje problemy;
– o większej ilości pracowników;
– o dodatkowych zadaniach, których podejmie się OPS.
– oraz zwiększeniu zakresu pomocy dla najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańców
Argumentem, nie do przyjęcia było zaś ubolewanie nad zamknięciem… jednaj z toalet, która nieszczęśliwie posłuży za pękające w szwach archiwum dla wniosków „500+” – od lipca będzie ich w Legionowie aż o 11 tys. więcej!
Zamiast przyklaskiwać tej największej – jak dotychczas – pomocy Państwa skierowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, po raz kolejny szuka się powodów, aby uderzyć i ośmieszyć program, dzięki któremu Polacy coraz rzadziej korzystają z dodatkowej pomocy kierowanej przez OPS-y.”

Artur Pawłowski

Komentarze

7 komentarzy

 1. MARIAN odpowiedz

  A ja się pytam: Ile kosztowało wybudowanie tej toalety z naszych podatków? Czy w tym MOPS-ie wogóle nie myślą o niepenosprawnych podopiecznych? A może to akt desperacji z ich strony, bo prezydent cieszy się z kolejnej kadencji i już nic nie musi robić?

 2. AGNIESZKA odpowiedz

  Likwidacja toalety dla niepełnosprawnych w budynku MOPS-u to skandal. Osoby zatrudnione w tego typu instytucjach powinny charakteryzować się wyczuleniem na potrzeby osób niepełnosprawnych i na pewno nie wpadać na tego typu pomysły. Każdy sobie zdaje sobie sprawę, że ten budynek nie jest z gumy, a dzieci korzystjących z programu 500+ od lipca przybędzie. Prezydent powinien natychmiast wesprzeć MOPS w znalezieniu dodatkowego lokalu. Może zaprzyjaźniona z nim Spółdzielnia Mieszkaniowa użyczyłaby swój pustostan w centrum miasta? Mogłoby być też jakieś pomieszczenie w budynku naszego dworca kolejowego, wszak większość mieszkańców co rano rusza do pracy poza Legionowo.

 3. MMA odpowiedz

  Pasjonujący pojedynek: Radny vs. Toaleta.

  1. KSW odpowiedz

   Nie w tym rzecz, ale skoro tak to widzisz…

 4. Toaleta OPS odpowiedz

  Radny Artur Pawłowski – na zdjęciu – musi zaiste mieć sokoli wzrok, skoro z tej górzystej miejscowości na foto, widzi problemy równinnego i odległego Legionowa.

 5. Legion odpowiedz

  A co to Wesoły Romek w ratuszu nie wygospodaruje w piwniczce miejsca na archiwum? Żenada aby z tego powodu likwidować jedyną toaletę!! Ta banda POpaprańców od lat rządząca Legionowem ima sie wszystkiego aby to co służy mieszkańcom a nie wybrańcom „ elyty władzy” utrudnić życie. Brawo radny Pawłowski tym ludziom trzeba wykazać, że jako samorządowcy nie są dla mieszkańców lecz dla plemiona POpleczników wesołego Romka, grab(ca)i i hali(ckiego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *