LEGIONOWO. Tropiciele Zagadek sprzątali świat!

2021-05-28 2:36:51

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Tropiciele Zagadek w Legionowie 22 kwietnia świętowały Światowy Dzień Ziemi

Pomimo pandemii koronawirusa postanowiliśmy tego dnia zrobić coś dla środowiska naturalnego i naszej planety. Nasi podopieczni wraz ze swoimi nauczycielkami wyruszyły do pobliskiego lasu promując postawy ekologiczne i uczestniczyliśmy w akcji sprzątania naszej planety. Zanim przystąpiliśmy do działania dzieci poznały kilka ważnych informacji dotyczących postaw proekologicznych min. Segregowania śmieci, oszczędzania wody, recyclingu, odnawialnej energii. Po skończonej akcji sprzątania lasu dzieci uczestniczyły w warsztatach tworzenia swojego eko ogródka w naszym przedszkolu. Wydarzenie to ma dużą wagę, gdyż jego zadaniem jest promowanie ekologicznych postaw oraz uświadamianie o problemach wiążących się ze zmianą klimatu zarówno politykom, zwykłym ludziom jak i małym dzieciom. A jak wiadomo „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Dlatego tak ważne jest uświadamianie dzieci od najmłodszych lat z zagadnieniami z zakresu ekologii i ochrony przyrody

Przedszkole i Żłobek Tropiciele Zagadek mieści się w zacisznym miejscu Legionowa przy ul. Hetmańskiej 52. Nasza placówka to przyjazne miejsce dla wszystkich dzieci, w którym przemyślane wnętrze, uspokaja, buduje wyobraźnię i pobudza do kreatywnego myślenia. Stworzyliśmy polisensoryczną przestrzeń poznawczą, w której znajdują się przestronne sale edukacyjne, posiadamy własny ekologiczny plac zabaw oraz boisko sportowe. W taki sposób pozwalamy skupić się Twojemu dziecku na wszechstronnym rozwoju.

Oferujemy nie tylko starannie przygotowaną przestrzeń do rozwoju, ale także mądre, nowatorskie spojrzenie na edukację przedszkolną. W pracy z dziećmi wykorzystujemy innowacyjne metody nauczania, dając możliwość doświadczania, eksperymentowania i odkrywania swoich możliwości oraz talentów.  Jako jedyni w Legionowie oferujemy tak bogatą ofertę zajęć edukacyjnych. Dzieciństwo to czas, w którym powinna królować radość i zabawa, dlatego podczas zajęć podążamy za dzieckiem i uczymy poprzez zabawę. Naszą Kadrę tworzy zespół wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli, dbających o przyjazną atmosferę , troskliwą opiekę oraz wychowanie w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa.

Chcemy pokazywać dzieciom świat jako wielkie i niezwykłe pole możliwości. Z jednej strony jako całość, za którą każdy jest odpowiedzialny, z drugiej strony jako mozaiki puzzli, z których każdy jest piękny, bo różni się od innych. Wielkość i zróżnicowanie świata ma być dla dzieci zachętą do przygód i radosnego odkrywania jego tajemnic, bez uprzedzeń, lęku, bez barier i obciążeń, za to z wrażliwością i szacunkiem dla innych.

Zapraszamy do zapisów na nowy rok szkolny 2021/2022.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *