LEGIONOWO. Tunel opóźniony o 3 miesiące

2022-08-31 8:02:44

Wykonawca odpowiedzialny za budowę tunelu w ciągu ul. Polna – Kwiatowa wystąpił do Rady Miasta z wnioskiem o przedłużenie terminu oddania tunelu do użytku. Tunel miałby zostać oddany do kwietnia przyszłego roku


W trakcie ostatnie Komisji Rozwoju Miasta legionowscy radni pochylili się nad dwoma wnioskami złożonymi w sprawie tunelu.

Miasto musi dopłacić 3,5 mln.

Jak informował Marek Pawlak, pierwszy wniosek dotyczył dopłaty kwoty blisko 3,5 mln zł. Dopłata związana jest m.in w wprowadzanymi przez Urząd Miasta zmianami w projekcie mającymi na celu zmiany w układzie drogowym, bardziej dostosowanym do potrzeb mieszkańców.

Oddanie tunelu w kwietniu

Drugi złożony wniosek dotyczy przedłużenia terminu oddania tunelu do użytku. w sprawie również wypowiadał się wiceprezydent Marek Pawlak, który poinformował radnych, że w jego odczuciu wniosek o przedłużenie terminu jest zupełnie uzasadniony z uwagi na wprowadzane zmiany w projekcie. Dotyczących m.in: zmian układu drogowego planowanej inwestycji.

Tunel opóźniony

Rozpoczęta 31 grudnia ub. roku budowa tunelu zgodnie z informacjami PKP z maja br. miała zakończyć się w IV kwartale br. Budowany tunel będzie miał 151 m długości i 13 metrów szerokości. Wysokość tunelu wyniesie
3,5 m. Szacowany koszt budowy miał wynieść 32 mln zł. Przy 14 mln zł wkładu miasta.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *