LEGIONOWO. Tunelu Polna/Kwiatowa nie będzie?

2018-10-27 7:04:26

Zdaniem czytelników, pomiędzy ulicami Polną i Kwiatową można zbudować planowany od dawna tunel drogowy. Jest na to miejsce i spełnione są także inne warunki. Dlatego niezrozumiała jest postawa władz, które za wszelką cenę chcą przenieść tę inwestycję w okolicę ulicy gen. Roi. Niektórzy uważają, że stoi za tym mieszkający przy ul. Polnej radny Ryszard Brański


Kilka tygodni temu opublikowaliśmy list czytelnika, zatytułowany: „Kto wprowadza mieszkańców w błąd?”. Chodziło o planowaną budowę przepraw przez tory kolejowe, a szczególnie o niejasności związane z budową tunelu na Bukowcu. Po tym artykule, otrzymaliśmy od czytelników wiele opinii i komentarzy.

Władze dezinformują

Szczególny niepokój mieszkańców wzbudziły niejasne sygnały ze strony władz odnośnie budowy przeprawy drogowej na Bukowcu. Zwrócili oni uwagę, że władze unikają podania jej szczegółowej lokalizacji. Przypominali również, iż prezydent Roman Smogorzewski podczas konsultacji, które odbyły się w czerwcu br., zataił przed nimi informację, że na zlecenie miasta został wykonany wstępny projekt tunelu Polna/Kwiatowa. Prezydent mówił też wtedy, że budowa przeprawy w tym miejscu jest niemożliwa, bo spowodowałaby paraliż miasta na 2 lata, a poza tym kolej nie wyraziłaby na nią zgody. Później okazało się, że PKP nie przekazywało takich sugestii. Jednocześnie wyszło na jaw, iż władze Legionowa w ogóle nie przedstawiły kolei propozycji budowy przeprawy w ciągu ulic Polna/Kwiatowa.

Bzdurne tłumaczenia

Według przedstawicieli władz miasta, tak wynika z ich wypowiedzi, budowa tunelu Polna/Kwiatowa spowodowałaby konieczność zamknięcia obecnego przejazdu i paraliż połowy miasta. Jeden z czytelników, będący inżynierem pracującym przy podobnych inwestycjach, stwierdził że tłumaczenia władz są bzdurne. Jego zdaniem, przy ul. Polnej jest wystarczająco dużo miejsca na budowę tunelu, a zarazem na zorganizowanie czasowej przeprawy zastępczej. Twierdził też, że ewentualnie tunel można by zbudować w rejonie ul. Wąskiej. W każdym razie, według niego, nowa przeprawa powinna zostać zlokalizowana jak najbliżej centrum miasta, a nie na jego obrzeżach. Zdaniem wielu czytelników, miasto powinno również zaplanować kolejną przeprawę przez tory, ale poza rejonem gęstej zabudowy. Najlepiej gdyby stanowiła ona element obwodnicy miasta.

Nie chce przeprawy pod domem?

Z informacji, jakie otrzymaliśmy od czytelników, wynika także że osobą, która zabiega o lokalizację przeprawy przy ul. gen. Roi, a nie w ciągu ulic Polna/Kwiatowa jest Ryszard Brański. Ten były radny, a zarazem kandydat na radnego i szef kampanii wyborczej prezydenta Smogorzewskiego, rozpoczął zbieranie podpisów za zlokalizowaniem tunelu w okolicach ulicy gen. Roi. Okazuje się, że pan Brański mieszka właśnie przy ul. Polnej. Część mieszkańców uważa także, że to właśnie dzięki temu radnemu, bezkolizyjna przeprawa przez tory w ciągu ulic Polna/Kwiatowa nie powstała już kilka lat temu.

WD.

Komentarze

9 komentarzy

 1. milka odpowiedz

  Pani sąsiadko proszę nie kręcić,Pan Brański mieszka równocześnie na ulicy Polnej i Wrzosowej.Mieszka po prostu na przecięciu tych ulic.

  1. olo odpowiedz

   Słabo ten radny coś kombinuje. Jakbym miał takiego kolegę jak Roman to już dawno mieszkałbym gdzieś w spokojnej okolicy pod lasem 🙂

 2. Sasiadka odpowiedz

  Pan Branski nie mieszka przy ulicy Polnej wiec argument o prywacie jest nietrafiony. Podpisy za zlokalizowaniem przeprawy w okolicy Roi zbierali inni mieszkancy osiedla Bukowiec-wiem bo podpisywalam.

 3. Normalny odpowiedz

  Komentarz Pani Haliny jest trafny-co o tym sądzą wyborcy ,którzy głosowali na radnego z ulicy Wrzosowej .W mojej ocenie to zwykła klasyczna prywata.

 4. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Potrzebna jest obwodnica Legionowa i tunel jak najdalej od centrum miasta, które cały czas rozbudowuje się. Władze Legionowa nie mieszkają w Legionowie więc im to wszystko zwisa, zwłaszcza po wyborach.

 5. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Potrzebna jest obwodnica Legionowa i tunel, jak najdalej od centrum. Nie można tłoczyć całego ruchu przez środek miasta !!!

  1. Artur odpowiedz

   Obwodnicę mamy przez środek miasta – DK61 🙂

 6. Halina odpowiedz

  Tak Pan Rysio zabiega o to aby tunel był przy ul. Roi, a nie przy Polnej. Tak po ludzku można go nawet zrozumieć, że nie chce mieć tunelu pod własnym domem. Ale wystawia sam sobie kiepską ocenę jako radny, który powinien reprezentowac wszystkich mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *