LEGIONOWO. “Ukradli nam papieża” i nic nie powiedzieli [AKTUALIZACJA]

2023-03-21 3:56:15

 

W miniony piątek (17 marca) z Parku im. Jana Pawła II zniknął pomnik papieża. Na stronie Urzędu Miasta pojawiała się informacja o tym, że pomnik został zdemontowany w celu renowacji. Niestety informacja nie dotarła do wszystkich mieszkańców, którzy zaczęli popadać w panikę mówiąc o kradzieży albo wręcz “zamachu na papieża”

O tym jak bardzo demontaż pomnika wpłynął na mieszkańców, może świadczyć fakt ilości wiadomości jakie dotarły do naszej redakcji w zaledwie kilkadziesiąt godzin od jego demontażu.

“To zamach na świętego Jana Pawła II”
Znakomita większość wiadomości dotyczących zniknięcia pomnika związana była z trwającą w mediach nagonką po publikacji reportażu Marcina Gutowskiego pt: “Franciszkańska 3”.
Chcą nam obrzydzić postać wielkiego Polaka, patrioty, świętego tymi plugastwami, a teraz zabrali nam jego pomnik – brzmiała jedna z wypowiedzi. – To zamach na świętego Jana Pawła II – pisali na adres redakcji zaniepokojeni mieszkańcy.

Dolali oliwy do ognia?

Ze wszystkich otrzymanych wiadomości szczególnie jedna zwróciła naszą uwagę, a napisała ją jedna z mieszkanek . Cytujemy ją poniżej:

Mieszkam w Legionowie od wielu lat, wcześniej mieszkałam w innych miastach na terenie całej Polski i ze smutkiem muszę przyznać, że nigdzie nie widziałam tyle ignorancji co w Legionowie.
Chodzi o ustawioną przy Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa figurę św. Jana Pawła II. Gorąco wierzę w to, że ta renowacja pomnika nie jest związana z tą obrzydliwą nagonką spowodowaną publikacją telewizji TVN godzącą w dobre imię naszego świętego.

I tutaj mam pytanie do władz miasta, czy tak trudno jest w tym całym ratuszu oddelegować jedną osobę na miejsce i postawić tabliczkę: “Pomnik zabezpieczony celem renowacji”.

Nie wszyscy mają dostęp do komputera czy Internetu. Szczególnie my starsi ludzie.  To ignorancja i wykluczanie.

Mam nadzieję, że redakcja zwróci uwagę urzędnikom, że informowanie  nas powinno być ich obowiązkiem nie tylko w interniecie. Nawet jeżeli trzeba wyjść zza biurka i przejść się kilkadziesiąt metrów , szczególnie w takiej sytuacji kiedy trwa atak na naszego papieża  Św. Jana Pawła II. Jeżeli to była zaplanowana renowacja to brak tabliczki jest po prostu policzkiem w naszą stronę i dolewaniem oliwy do ognia.

K.D
Mieszkanka os. Batory

 

Niszczony i bezczeszczony

O tym jak dużo emocji budzi pomnik Jana Pawła II może wskazywać ilość incydentów jaka miała miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Prócz notorycznego niszczenia flag, które przy pomniku wieszają mieszkańcy, w 2020 r. ktoś wyrwał figurze trzymany w rękach krzyż. Pomnik został również pomazany w trakcie protestów związanych z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce. Wtedy też w serwisie Google Maps, została zmieniona nazwa parku, na park im. Ofiar Jana Pawła II. Po kilkudziesięciu interwencjach mieszkańców serwis przywrócił prawidłową nazwę.

Informacja o renowacji

Najprawdopodobniej po naszej interwencji na ogrodzeniu pomnika pojawiła się informacja, że pomnik wróci na swoje miejsce w dniu 6 marca br.

 

Komentarze

2 komentarze

 1. Ateista95 odpowiedz

  Szukacie taniej sensacji tam gdzie jej nie ma, PiS-owska gazeto.
  Jeśli chronił pedofili to jaki z niego święty?
  Przestańcie ślepo wierzyć tym zakłamanym rospasłym ludziom i otwórzcie oczy.

  STOP DEWIACJOM! STOP CZARNEJ MAFII! NIE DLA KOŚCIOŁA!

  1. Victor odpowiedz

   Stop ruskim trollom jak Ateista95 siejącym jad nienawiści i ferment w spoleczeństwie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *