LEGIONOWO. Ukrainiec znęcał się nad żoną – dusił, szarpał i ubliżał

2020-04-17 12:51:39

Policjanci zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy. Powodem było zgłoszenie dotyczące stosowania przez mężczyznę przemocy wobec żony. Teraz na wniosek prokuratury zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Jak podaje Policja, na Komendę Policji w Legionowie zgłosiła się pokrzywdzona kobieta, która opowiedziała policjantom o horrorze jaki zafundował jej mąż. Z opowieści kobiety wynikało, że 50-latek kilku miesięcy miał wszczynać awantury domowe, podczas których stosował wobec niej przemoc fizyczna: bił ją, szarpał, dusił oraz przemoc psychiczną polegająca na wyzywaniu kobiety i używaniu wobec niej słów obelżywych i wulgarnych. Kiedy kobieta wyprowadziła się z domu, 50-latek dalej nie dawał jej spokoju. Z relacji przekazanej policjantom Ukrainiec nachodził ją w nowym miejscu zamieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia.

Agresor został zatrzymany. Zebrany materiał pozwolił na postawienie mu zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. Na wniosek policji, prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *