LEGIONOWO. Ulica Pileckiego udrożniona. Objazd na czas budowy tunelu na Bukowcu

2022-02-19 7:14:50

Po prawie dwóch miesiącach od zamknięcia przejazdu Polna – Kwiatowa został naprawiony pas drogowy ulicy Pileckiego. W ten sposób uruchomiono, postulowany od dawna przez mieszkańców i radnych, objazd na czas budowy tunelu na Bukowcu

Dzisiaj (14 lutego) na stronie internetowej ratusza pojawił się komunikat informujący,
iż – „zakończyły się prace związane z naprawą pasa drogowego na ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego. Od razu z drogi tej, chociaż ma ona tylko prowizoryczną nawierzchnię, zaczęli korzystać legionowscy kierowcy.

Wcześniej postulowana

Ulica Witolda Pileckiego do niedawna istniała tylko na planach. Stanowi ona przedłużenie ul. Wrzosowej na Bukowcu i biegnie równolegle do torów kolejowych w kierunku wiaduktu na drodze krajowej nr 61. Przebiega ona przez niezagospodarowane obecnie tereny, gdzie kiedyś planowano budowę galerii handlowej. Do niedawna była ona nieprzejezdna, chociaż już prawie rok temu jej udrożnienie postulował radny Mirosław Grabowski. Wówczas chodziło o rozładowanie korków, jakie powstawały podczas remontu ul. Strużańskiej. Jednak wówczas postulaty te pozostały bez odpowiedzi władz miasta. – „Prośba mieszkańców i mój wniosek nie znalazły wówczas zrozumienia u władz miasta. Szkoda bo dziś dotarcie do centrum komunikacyjnego nie byłoby takim problemem” – mówił radny.

Zamknęli zanim udrożnili

Pojawiały się także sygnały, że w momencie zamknięcia przejazdu Polna – Kwiatowa, na czas budowy tunelu, droga ta stanie się niezbędna dla normalnego funkcjonowania tej części miasta. Jeden z inwestorów czyli PKP zapowiadał, że z chwilą rozpoczęcia budowy tunelu, co miało nastąpić w sierpniu 2021 r. przejazd zostanie zamknięty. I mimo, że rozpoczęcie budowy się opóźniło, nic nie zrobiono w tym czasie aby udrożnić ul. Pileckiego. Zamkniecie przejazdu, jak widać zaskoczyła drugiego z inwestorów czyli miasto Legionowo. Bo jak można nazwać fakt, iż dopiero po prawie dwóch miesiącach od zamknięcia tunelu rozpoczęto prace przy udrożnieniu ulicy Pileckiego.

Droga tymczasowa

Chociaż przejazd drogowy Polna – Kwiatowa jest zamknięty od początku 2022 r. naprawa pasa drogowego na ul. Pileckiego została zakończona dopiero 14 lutego br. Ulica ta ma zapewnić niezbędną komunikację w okresie powstawania tunelu w ciągu ulic Polna – Kwiatowa. Z komunikatu ratusza dowiadujemy się jednak , że naprawa drogi miała charakter tylko prowizoryczny. – „Z uwagi na tymczasowy charakter droga utwardzona jest tłuczniem. W związku z tym zwracamy się z prośbą do kierowców o ostrożną i powolną jazdę”
– czytamy w komunikacie.

Wojciech Dobrowolski

KOMENTARZ RADNEGO: To nie pierwszy raz kiedy nasi włodarze obudzili się z przysłowiową. ręką w nocniku. Tym razem zaskoczyła ich informacja o zamknięciu przejazdu w ciągu ulic Polna – Kwiatowa. Tym bardziej dziwić może fakt, iż jest to jedna z ważniejszych miejskich inwestycji na dwa najbliższe lata, a na dodatek jej inwestorem jest miasto Legionowo i spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.
Tak się dzieje jeżeli ważniejsze od dbania o sprawy mieszkańców jest dbanie o stan własnego portfela (podwyżki diet radnych i uposażenia prezydenta).
Wystarczyło wówczas, zamiast udawania przez prezydenta i jego zastępców, że problem ul. Pileckiego nie istnieje, przystąpić do jej przebudowy.

Mirosław Grabowski
Radny Rady Miasta
Nasze Miasto Nasze Sprawy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *