LEGIONOWO. Ulice zabetonowanego miasta zamieniają się w rzeki

2021-07-21 8:42:57

Występujące ostatnio nawalne deszcze, powodują coraz częściej podtopienia i zalania ulic. Przyczyną tego zjawiska jest zabetonowywanie coraz większych powierzchni miasta oraz brak wyobraźni. Przykładem tego jest ul. Suwalna w Legionowie na wysokości budynku nr 19


W minionym tygodniu kilkukrotnie mieliśmy do czynienia z burzami i gwałtownymi opadami deszczu. W całym powiecie doszło do przypadków podtopień oraz zalań piwnic i garaży. Wielokrotnie musiała interweniować Straż Pożarna, która wypompowywała wodę z domów i pomagała usuwać skutki nawałnic. Dochodziło również do przerw w dostawach energii elektrycznej.
Niektóre ulice jednak są zalewane już tradycyjnie po niemal każdym deszczu. Przykładem tego jest ul. Suwalna na wysokości budynku nr 19. Jest to o tyle dziwne, że już podczas jego budowy okoliczni mieszkańcy zwracali uwagę na konieczność wykonania tam odwodnienia i ostrzegali, że ulica będzie ciągle zalewana. Pisaliśmy o tym na łamach TiO. Władze miasta zlekceważyły jednak te sygnały i zamiast wykonania odwodnienia pozwoliły na wyniesienie komunalnego budynku i parkingu do góry. Spotęgowało to jeszcze zjawisko zalewania drogi.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *