LEGIONOWO. Umorzenie sprawy potrącenia przez prokuratorkę

2022-05-12 3:46:33

Prokuratura w Nowym Dworze Maz. umorzyła śledztwo ws. wypadku drogowego jaki miał miejsce 10 lutego br.


Przypomnijmy, 10 lutego br. około godz. 17.00 na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Siwińskiego w Legionowie doszło do potrącenia starszej kobiety przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych.
Za kierownicą osobowego Nissana siedziała jedna z prokuratorek z legionowskiej Prokuratury Rejonowej. Na miejscu interweniowały wszystkie służby, które po przebadaniu potrąconej zdecydowały o pozostawieniu jej w miejscu zdarzenia.
Wyjaśnieniem przyczyn tego zdarzenia zajęła się policja i prokuratura w Nowym Dworze Maz.
Jak udało nam się dowiedzieć na poczatku maja br. od rzecznika Prokuratury Okregowej, prokurator Katarzyny Skrzeczkowskiej, postępowanie Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Maz. w sprawie wypadku drogowego w Legionowie w dniu 10.02.2022r. zostało umorzone wobec stwierdzenia, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Z opinii biegłego lekarza powołanego w tej sprawie wynika, że pokrzywdzona doznał obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała na okres krótszy niż 7 dni, co powoduje, że czyn ten stanowi wykroczenie. Postanowienie jest nieprawomocne.

red.

Komentarze

1 komentarz

  1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    Jednym słowem potrącenie pojazdem osobowym starszej kobiety przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych nie zawiera znamion czynu zabronionego czyli zdaniem prokuratury z NDMaz. dozwolone jest potrącenie pojazdem osobowym starszej kobiety przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Staruszka niech się cieszy, że nie została obciążona kosztami naprawy auta pani prokurator. Czy w podobnych sprawach są takie same wyroki gdy kierowca nie jest prokuratorem ? Tak tylko pytam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *