LEGIONOWO. Używają dmuchaw pomimo zakazu

2021-11-12 8:49:40

Od 1 stycznia 2021 r. na Mazowszu wszedł w życie zakaz używania dmuchaw do liści. Kolejny jednak raz otrzymujemy sygnały, że do zakazu tego nie stosują się zatrudnione przez Urząd Miasta firmy oraz spółdzielnia mieszkaniowa SML-W

W związku z wejściem w życie programu ochrony powietrza, na terenie całego województwa mazowieckiego zaczął obowiązywać zakaz używania dmuchaw do liści. Przestrzeganie tego zakazu powinno być kontrolowane m.in. przez straż miejską, upoważnionych pracowników urzędów gminnych/miejskich czy inspekcję ochrony środowiska. Okazuje się jednak, że zakaz ten może być łamany przez same urzędy i instytucje.
Jakiś czas temu pisaliśmy o używaniu dmuchaw do liści przez firmę, która sprzątała ulice na III Parceli. Teraz odebraliśmy sygnał z osiedla Batory. Według mieszkańców, 27 października br. od godz. 8 rano dwie dmuchawy pracowały tam na pełnych obrotach. Podobnie miało być 2 tygodnie wcześniej.
Z naszych ustaleń wynika, że o sprawie została powia-domiona Inspekcja Ochrony Środowiska (WIOŚ). A 3 listopada br. inspektorzy WIOŚ przesłuchali nawet V-ce prezes Zarządu SML-W. Poinformowała ona, że sama spółdzielnia stosuje się do zakazu, a używać dmuchaw mogli pracownicy firmy zewnętrznej wynajętej przez spółdzielnię. Dlatego SML-W wystosowała odpowiednie pismo do tej firmy.
Jednak zdaniem mieszkańców, dmuchawami posługiwali się także pracownicy spółdzielni, którzy na co dzień np. sprzątają klatki schodowe. Na zadane przez redakcję pytania dotychczas SML-W nie udzieliła odpowiedzi.
Paweł Szyling

Komentarze

4 komentarze

 1. Mieszkaniec odpowiedz

  Ktoś tu kłamie i okłamał Dyrekcje Ochrony Środowiska przecież ciecie na osiedlu używają takich dmuchaw

 2. ryszard odpowiedz

  To jest jedna wielka kpina . Ludzi chcą karać a tymczasem sami łamią prawo. To tylko w Legionowie i w naszej spółdzielni…….

 3. Janek odpowiedz

  I bardzo dobrze, że w końcu ktoś skontrolował tą zalatującą głęboką komuną spółdzielnię, która chyba nie tylko nie zorientowała, że od stycznia jest zakaz stosowania dmuchaw, ale i tego, że ich ulubiony system rządów upadł 30 lat temu

 4. Victor (bez kropki) odpowiedz

  Ekosekta przeforsowała durnowaty przepis, który ludzie będą olewać z racji właśnie durnowatości. Czemu nie zabronią kosiarek do trawy, przecież można kosić ekologicznie kosą lub sierpem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *