LEGIONOWO. W wodzie w szkołach i przedszkolach w Legionowie wykryto bakterię coli!

2019-11-28 9:42:25

W związku z otrzymaniem zawiadomienia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie o przekroczeniach parametrów bakterii grupy coli w próbach wody pobranych w Szkole Podstawowej nr 7 i w Przedszkolu Miejskim nr nr 12 zostały wprowadzone zaostrzenia związane z korzystaniem z wody w tych placówkach. Ponadto próbki pobrane w Przedszkolu Miejskim nr 7 również wykazały przekroczenie parametrów bakterii dlatego placówka będzie nieczynna 29 listopada!

Nieczynne Przedszkole miejskie nr 7

W dniu 29 listopada 2019 r. Przedszkole nr 7 będzie nieczynne! Informację o braku zagrożenia (otwarciu Placówki) uzyskacie Państwo na stronie internetowej Przedszkola. Jednocześnie informuję, że we współpracy z PWK „Legionowo” i PSSE w Legionowie wszczęte zostały działania naprawcze.

Szkoła będzie czynna

W Szkole Podstawowej nr 7 korzystać będzie można jedynie z WC. Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 7 zwraca się z uprzejmą prośbą o zaopatrzenie dzieci w żywność, wodę do picia oraz chusteczki lub żele dezynfekujące.

Przedszkole nr 12 
Działając dla bezpieczeństwa dzieci, wprowadzono w dniu 29 XI 2019 bezwzględny zakaz używania wody do picia i mycia rąk w Przedszkolu nr 12. Korzystać można jedynie z wc i wyparzać naczynia w zmywarce. Dyrektor przedszkola zwrócił się z uprzejmą prośbą o zaopatrzenie dzieci w wodę do picia, chusteczki wilgotne i żele do dezynfekcji (może rozsądne ilości na każdy oddział). – Już rozmawiałam z prezesem PWK i jutro z samego rana będzie podstawiony beczkowóz z pitną wodą, więc posiłki będziemy gotować z użyciem dostarczonej wody – poinformowała dyrektor przedszkola.
– Z uwagi na powyższą sytuację, jeśli macie Państwo możliwość zapewnienia dziecku opieki w dniu jutrzejszym, proszę z tego skorzystać. Przedszkole będzie czynne w normalnych godzinach pracy. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by dzieci, które przyjdą do przedszkola, były w nim bezpieczne i nie korzystały z wody z kranu, poza wc – dodaje dyrektor.

UM Legionowo poinformował, że we współpracy z PWK “Legionowo” i PSSE w Legionowie wszczęte zostały działania naprawcze. Woda pitna w dniu 29.11.2019 będzie ponadto dostarczona przez PWK Legionowo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *