Facebook


LEGIONOWO. WARSZAWA Nie będzie metropolii

2017-04-29 2:00:16

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poseł PiS Jacek Sasin poinformował o wycofaniu projektu ustawy metropolitarnej. Poseł stwierdził także, że dyskusja na temat metropolii powinna dalej trwać

Dzisiaj (28.04) do mediów dotarła informacja o podjęciu decyzji o wycofaniu z Sejmu projektu ustawy dotyczącego utworzenia aglomeracji warszawskiej, która objęłaby 33 podwarszawskie gminy

Zamiast wyników konsultacji, projekt trafił do kosza

W poprzednim numerze pisaliśmy o zakończeniu konsultacji dotyczących włączenia 33 gmin do “powiatu m. st. Warszawy”. Wynik prowadzonych konsultacji miał być podany do końca tygodnia. Jednak okazało się, że PiS wycofuje projekt ustawy z Sejmu. Na specjalnie zwołanej konferencji Jacek Sasin powiedział Podjęliśmy decyzję, by wycofać projekt dotyczący metropolii warszawskiej, jeszcze w piątek pismo w tej sprawie skierowane zostanie do marszałka Sejmu. Po czym dodał – że wyniki konsultacji zostaną przekazane do Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, żeby eksperci dokonali analizy uwag i informacji otrzymanych od mieszkańców.

 Jadowita opozycja

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do “dezinformującej opozycji”, która zamiast prowadzić merytoryczną dyskusję, straszyła mieszkańców utratą niepodległości ich “małych ojczyzn”. Jak sam stwierdził, w jego odczuciu całemu projektowi towarzyszyło skrajnie dużo emocji, podsycanych przez polityków opozycji. Jako przykład podał prowadzoną w Legionowie kampanie referendalną.

Co dalej z zapowiedzianymi referendami?

Gminy Wieliszew i Nieporęt, które wcześniej zdecydowały o przeprowadzeniu referendów, pomimo informacji o wycofaniu projektu z Sejmu, same nie zamierzają wycofywać się z podjętych decyzji. Wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki stwierdził, że w Wieliszewie referendum się odbędzie, chyba że radni zmienią swoją decyzję. Ustaliliśmy także, że rada gminy Nieporęt, do tej pory, nie podjęła decyzji o rezygnacji z referendum.

QK

Komentarze

4 komentarze

 1. Jacek odpowiedz

  Anatolu doucz się i najpierw sprawdź co proponował pan Poseł. Jak sprawdzisz i twoja wiedza będzie zweryfikowana to wejdź tutaj to pogadamy. Na razie majaczysz we mgle nie mając żadnego pojęcia co poseł proponował. Rozczaruję Cię oznacza to że nic nie wiesz.

  1. Anatol odpowiedz

   Myślę, że przytoczona przeze mnie odpowiedź udzielona przez Pana Posła, uwalnia nas od konieczności dyskusji o tym “co poseł proponował”.
   “Taka jest polityka” mówi mi więcej, niż Panu powie treść jakiejkolwiek ustawy.

   Korzystając z okazji, polecam Panu gorąco, naukę języka polskiego, żeby nie okazało się po raz wtóry, że to Pan nic nie wie. I niech tę wiedzę ktoś pomoże Panu zweryfikować.

 2. Krzysztof odpowiedz

  PRZECIEŻ TU NIE CHODZI O JAKĄŚ TAM USTAWĘ METROPOLITALNĄ, TYLKO O TO, ABY TEGO NIE ZROBILI INNI, JAK MY tzn. PO ZROBIMY TO SAMO TO BĘDZIE OK!. A tak w ogóle to POnieważ trzeba POkazać POlakom, że w POwiecie rządzi mocna PO to POpieramy bojkot ustawy której nie ma – dlatego referendów nie wycofają i wydadzą nasze pieniądze bezmyślnie i bez POtrzeby, w myśl zasady – może być głupio aby tylko PO naszemu.

 3. Anatol odpowiedz

  – “Panie pośle, jak to jest, że niedawno sam postulował pan utworzenie metropolii warszawskiej, a teraz jest pan przeciwko?”
  – “Taka jest polityka…”

  Rzeczywiście. Taka jest polityka, żeby kłamać i lawirować ile tylko się da, na każdym kroku.
  Tu nie o dobro Ojczyzny, nie o dobro społeczeństwa chodzi, a wyłącznie o to, kto dorwie się do koryta.

  Prezydent Legionowa też jest dobry: rozpisał referendum, i tak się ucieszył jego wynikiem 94% na “NIE” że natychmiast zapisał miasto do projektu o niewinnej nazwie “metropolia warszawska”.
  Ostatnio w Sejmie powiedział, że liczy na to iż władza będzie słuchała głosu obywateli.
  Schizofrenia? Oby…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *