LEGIONOWO. Wielkie partactwo na Zakopiańskiej?

2023-01-11 3:42:10

Niedawno zakończył się remont ul. Zakopiańskiej w Legionowie. Inwestycja kosztował prawie 3 mln zł. Niestety w niecałe 2 miesiące od zakończenia robót droga wymaga ponownego malowania…

Naszą uwagę na problem na ul. Zakopiańskiej zwrócił jeden z czytelników.
Niedawno zakończył się remont ulicy Zakopiańskiej. (…) Poprawiono bezpieczeństwo dzieci w rejonie szkoły, spowolniono ruch, uporządkowano (zwykle) nieprawidłowe parkowanie.”

Niestety na tym pochwały ze strony mieszkańca się kończą, ponieważ w niecałe 2 miesiące od końca robót wiele do życzenia pozostawia oznakowanie.

kliknij, aby powiększyć
Mimo tych wszystkich nowoczesnych rozwiązań mam jednak niesmak w zakresie wykonawstwa. Nie minęło więcej niż dwa miesiące, a malowanie ciągów pieszojezdnych przestało istnieć, a malowanie przejść dla pieszych niedługo czeka taki sam los (patrz zdjęcia). Wydano na to 3mln z publicznych pieniędzy i uważam, że nie stać nas na pobłażanie takiemu partactwu.” – pisał czytelnik.
Urząd Miasta odpowiada
Do zaistniałej sytuacji odniósł się słowami rzecznika, Kamila Stępkowskiego, Urząd Miasta w Legionowie.
Zdaniem urzędu winowajcą całej sytuacji jest pogoda. – Wykonawca wykonał je w czasie trwania niesprzyjających warunków – mówił Stępkowski. Jednocześnie rzecznik zaznacza, że – wykonanie prawidłowego oznakowania powinno zostać wykonane ponownie gdy tylko warunki pogodowe ulegną poprawie. Nie później niż do końca kwietnia br.

Komentarze

5 komentarzy

 1. Emil odpowiedz

  Romek każe to dla was jeszcze raz pomalować przed wyborami i nawet przetnie wstęgę. Czyli nie ma sie o co awanturować.

 2. JM odpowiedz

  Szanowny Panie Stępkowski, winowajcą nie jest pogoda, a niekompetencja wykonawcy. Jak najbardziej istnieje możliwość wykonania trwałego oznakowania poziomego w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, ale wymaga to zaangażowania fachowców i zastosowania jak najbardziej istniejących technologii.
  Po drugie bubla się nie odbiera. Co, gdyby wykonawca dzień po odbiorze zakończył działalność?
  Po trzecie od początku stycznia mieliśmy kilka albo i kilkanaście dni sprzyjających warunków atmosferycznych, czy coś się tam działo?

 3. Anna odpowiedz

  Dopóki w wydziale inwestycji będą pracować osoby którym nie zależy na nadzorze prowadzonych robót to nic sie nie zmieni

 4. Victor odpowiedz

  Remont na Olszankowej to dramat i tragedia. Podkreślenia jest warte to, że jest ZEROWY NADZÓR INWESTORSKI, Wykonawca robi co chce, jak chce i kiedy chce. I kiepsko mu to idzie. Wczoraj spowodował 2 awarie prądu i mieszkańcy byli odcięci na parę godzin od zasilania. Brawo, brawo

 5. Daro odpowiedz

  Niedługo przeczytamy podobny artykuł o partactwie na Olszankowej. Przebudowa tej ulicy powinna się zgodnie z zapowiedziami zakończyć w listopadzie. Jest połowa stycznia a końca prac nie widać
  Już teraz wychodzą problemy z którymi będą się zmagać mieszkańcy przyległych ulic które są zalewane wodami opadowymi i tworzą się kilkunastometrowe zalewiska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *