LEGIONOWO. Wieżowiec na Piaskach zamiast „okrąglaka”

2019-03-01 9:31:55

Rozpoczęły się prace związane z wyburzeniem “okrąglaka” na osiedlu Piaski. Na jego miejscu ma powstać nowy blok. Budowa ma rozpocząć się najwcześniej za miesiąc

Działka została sprzedana przez Agencję Mienia Wojskowego za 2 mln 600 tys. zł w przetargu, który odbył się w październiku 2015 r. Do podpisania aktu notarialnego doszło natomiast 8 stycznia 2016 r. W grudniu 2016 r. deweloper pierwszy raz wystąpił o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego, wielorodzinnego z usługami w parterze.

Co miało powstać?

Później kilkukrotnie uzupełniał dokumentację. Budynek miał mieć 8 kondygnacji naziemnych od strony ul. Piaskowej i 5 kondygnacji od strony Al. Sybiraków. Miało się tam mieścić 78 mieszkań i 6 lokali usługowych. Wymagana ilość miejsc postojowych dla tej inwestycji wynosi 132. Jednak w garażu podziemnym planowanego budynku zaprojektowano tylko 50 takich miejsc.

Starosta nie wydał pozwolenia

28 lipca 2017 r. starosta legionowski wydał decyzję, w której odmówił pozwolenia na budowę budynku u zbiegu ulic Sybiraków i Piaskowej. Powodem takiej decyzji było stwierdzenie, że inwestor (deweloper) nie posiada w rzeczywistości prawa do dysponowania na cele budowlane działką nr 1/764. Wojewoda Mazowiecki utrzymał jednak w mocy decyzję starosty.

Rozpoczęcie budowy

 W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace na działce, na której znajduje się “okrąglak”. Pod budowę wycięto już drzewa. 6 września 2018 Starosta Legionowski decyzją nr 1522/18 zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażami oraz elementami zagospodarowania terenu. Od ul. Piaskowej blok będzie mieć 9 nadziemnych i 1 podziemną kondygnacje, zaś od ul. Sybiraków kondygnacji nadziemnych będzie 5 i 1 podziemna. W budynku znajdować się będzie 96 mieszkań. Do obsługi inwestycji zaprojektowano 144 miejsca postojowe, które znajdują się w garażu podziemnym.

Fot. Europartner II

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *