LEGIONOWO. Wizyta prezesa PiS

2015-10-17 8:31:23

W sobotę 17 października w Liceum Salezjańskim w Legionowie odbyło się spotkanie z posłem Mariuszem Błaszczakiem, kandydatem do senatu prof. Janem Żarynem i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Wszyscy mówili o potrzebie zmian. Prezes PiS przekonywał, iż do tej pory żadne koalicje się nie udały i tylko samodzielne rządzenie daje gwarancję spełnienia obietnic.

 

Jak można się było domyślać celem wizyty prezesa PiS w Legionowie są zbliżające się wybory parlamentarne i wsparcie przede wszystkim lidera z naszego okręgu wyborczego Mariusza Błaszczaka. Wizyta Jarosława Kaczyńskiego ma również wzmocnić kandydaturę ubiegającego się o mandat do senatu prof. Jana Żaryna, m. in. historyka, pracownika IPN, autora tekstów w „Gazecie Polskiej” i „W Sieci”.

Sala gimnastyczna Liceum Salezjańskiego wypełniła się po brzegi. Przed prezesem PiS przemawiali Jan Żaryn, oraz Mariusz Błaszczak. Niemniej, wszyscy najbardziej czekali na wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który został przywitany gromkimi brawami. Prezes przekonywał, iż dotychczas żadna partia nie rządziła samodzielnie, ale Prawu i Sprawiedliwości to musi się udać. Dodał, że koalicje do tej pory nie sprawdziły się, dlatego jego partia liczy na bezwzględną większość w obu izbach parlamentu. – Nasz obóz polityczny rozumie, że w demokracji opozycja być musi i my jesteśmy gotowi opozycję nie tylko tolerować, ale opozycję szanować. Dlatego zamierzamy wprowadzić „pakiet demokratyczny”, czyli nadać uprawnienia opozycji. Oznaczałoby to, iż premier byłby zmuszony zdawać sprawozdania parlamentarzystom – przekonywał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS ponadto uważa, że należy czym prędzej uzdrowić państwo, czyli przeprowadzić szereg reform instytucjonalnych i zmienić zasady działania m. in. władzy wykonawczej i sądowniczej. Jarosław Kaczyński ponadto mówił o potrzebie stworzenia odpowiednich warunków mieszkaniowych dla młodych Polaków, oraz o potrzebie walki o prawdę historyczną.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego:

FILM. Wprowadzić pakiet demokratyczny

FILM. Mieszkania dla młodych

FILM. Polska i Polacy są atakowani

Komentarze

7 komentarzy

 1. Latający Cholender odpowiedz

  Kto obejrzał relację i porównał z jakąkolwiek inną ten wie że kaczor przyjazd do Legionowa potraktował wyłącznie zadaniowo: wygłosił te same głodne kawałki (“dobra zmiana”, “mamy konkretny program”) które mówi wszędzie indziej. Tania propaganda dla ciemnego luda, nic więcej. Na szczęście czas tego chyba największego w ostatnim 25 leciu szkodnika nieubłaganie przemija. 🙂

 2. Andrzej odpowiedz

  Błaszczak nawet nie potrafi sie naturalnie uśmiechnąć jak nie widzi prezesa , to jest najgorsza grupa ludzi latają do kościoła , modlą sie a w oczach nienawiść i brak pomysłu na życie. W kościele stoi w pierwszym rzędzie a zwykłemu człowiekowi plują w twarz okropieństwo

 3. PO to dno odpowiedz

  PO w panice, afery i przekręty wyjdą na jaw. Może odnajdzie się “zagubiony” zegarek Smogorzewskiego?

 4. racjonalista odpowiedz

  Adamie opamietaj sie….naszee platformersy czerwone spocone zdenerwowane …..zegarki chowają 🙂 dostana baty że aż miło !!!

 5. Che-ge odpowiedz

  Widziałem ten filmik, to był jakiś zjazd ludzi pogubionych we mgle. Nadchodzą mroczne czasy …

 6. Adam odpowiedz

  Dlaczego nie PiS?
  1. Byli za Traktatem lizbońskim – premier J. Kaczyński go negocjował, śp. prezydent L Kaczyński podpisał. Wyrzekli się więc niepodległości Polski.
  2. Prezydent A. Duda i J. Kaczyński są za utworzeniem europejskiej armii. Kolejne potwierdzenie wyrzeknięcia się niepodległości Polski.
  2. Głosowali za wypłatą emerytur dla Żydów mieszkających w Izraelu.
  3. Popierali banderowski Majdan na Ukrainie.
  4. PiS to w ogóle partia lewicowa, bo jest za państwem socjalnym, które będzie płaciło zasiłki, utrzymywało państwową edukację, służbę zdrowia i ubezpieczenia rentowo-emerytalne, jest także za silną pozycja związków zawodowych – to wszystko to lewicowe zdobycze, obce kapitalizmowi.

 7. Mieszkaniec odpowiedz

  Za słowa o ustawie o uzgadnianiu płci oraz związków partnerskich, szydzące z jakiejś jednak części społeczeństwa podziękuję PISowi. A chwilę wcześniej rozważałem na nich głosować. Ale chcę Polski otwartej światopoglądowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *