LEGIONOWO. Władze preferują budowę tunelu przy ul. gen. Roi

2019-09-15 3:28:32

Podczas konsultacji w ratuszu, oprócz dwóch ujawnionych wcześniej wariantów – przeprawy przy ul. Roi, pokazano także trzeci wariant – tunel w ciągu ulic Polna-Kwiatowa. Prezydentowi nie udało się chyba przekonać zgromadzonych do własnej koncepcji

W czwartek 12 września br. w sali widowiskowej ratusza odbyły się konsultacje społeczne ws. budowy przepraw przez tory kolejowe. Przybyło ok. 200 osób, a atmosfera była bardzo gorąca.

Był jednak III wariant

Projektanci przedstawili dwa, ujawnione już wcześniej warianty tunelu drogowego przy ul. gen. Roi. Różniły się one tylko tym czy w tunelu znajdzie się ciąg pieszo-rowerowy czy też nie. W I wariancie chodnik z droga rowerową miał znaleźć się w tunelu, a w II wariancie ciąg pieszo-rowerowy miał znaleźc się na kładce zlokalizowanej w miejscu obecnego przejazdu Polna-Kwiatowa. W tym przypadku na kładkę miałyby prowadzić długie na kilkadziesiat metrów pochylnie. Ku zaskoczeniu zgromadzonych, okazało się, że opracowany został także III wariant – tunel w ciągu ulic Polna-Kwiatowa. Jednak Przedstawiciele władz oraz projektanci usiłowali przekonywać, że ma on najwięcej wad i jest najtrudniejszy do realizacji.

Nie niszczcie Bukowca

Nie przekonało to mieszkańców. Przedstawiciel mieszkańców Grudzi, Michał Margis dowodził, że właśnie ten III wariant jest najlepszy i najbardziej logiczny. Przekonywał, że tylko on pozwoli na szybkie skomunikowanie Grudzi z resztą miasta. Natomiast pomiędzy mieszkańcami Bukowca trwału słowne utarczki, ponieważ zarówno mieszkańcy rejonu ul. gen. Roi, jak mieszkający przy ciągu komunikacyjnym Polna-Kwiatowa, nie chcieli aby tunel powstał w pobliżu ich domów. Pogodzić ich chciała 3 grupa mieszkańców Bukowca, która opowiada się w ogóle przeciwko budowie nowej przeprawy na Bukowcu.Jej przedstawiciele wywiesili w sali banery z hasłami: „STOP niszczeniu Bukowca…”, „Bukowiec bez przeprawy doskonale sobie poradzi”, „PROTEST – nie dla tunelu na Roi…”.

Co z przeprawą w centrum miasta?

Wiele osób domagało się budowy w pierwszej kolejności przeprawy w centrum miasta: w rejonie ul. Krasińskiego albo w miejscu starego przejazdu, w ciągu ulic Parkowa-Wyszyńskiego. Domagali się także aby rozszerzyć konsultacje o taką właśnie przeprawę. Prezydent Roman Smogorzewski mówił, aby skończyć z tematem przeprawy przy ul. Wyszyńskiego. Przyznał też, że władze preferują lokalizację przeprawy przy ul. gen. Roi. Smogorzewski stwierdził, że najtańsza i najprostsza byłaby budowa wiaduktu w miejscu obecnego przejazdu Polna-Kwiatowa.Powiedział, że nie chce jednak iść na łatwiznę, chociaż jest to kusząca propozycja. Zapowiedział, że jeśli mieszkańcy będą dłuzej się upierać, to nie powstanie żadna przeprawa i przepadna pieniądze, które daje PKP.

Wojciech Dobrowolski

Więcej przeczytacie w papierowym wydaniu tygodnika Mazowieckie To i Owo.

Komentarze

13 komentarzy

 1. AGNIESZKA odpowiedz

  Po tym spotkaniu polecam prezydentowi naszego miasta vlog o. Adama Szustaka (dominikanina), który pisze o ludziach, którzy zamiast kręgosłupa moralnego mają kij od szczotki…. Chciałabym delikatnie także przypomnieć, że w przestrzeni publicznej powinna być merytoryczna dyskusja, a nie załatwianie swoich prywatnych porachunków z “ulubioną” gazetą. Spektakl mowy nienawiści i brak szacunku dla osób myślących inaczej wbił mnie po raz kolejny mocno w fotel.

 2. Yula odpowiedz

  Legionowo to ewenement, ratusz na siłę chce budować przejazd tam gdzie ludzie nie chcą czyli Bukowcu, a nie tam gdzie ludzie chcą czyli w okolicy ul. Krasińskiego

 3. Sky odpowiedz

  Jestem za zorganizowaniem protestu.

  1. Victor odpowiedz

   To w czym problem?

 4. allan odpowiedz

  Przecież te konsultacje to pic na wodę, zrobią i tak to co będą chcieli…

  1. Krzysiek odpowiedz

   “Zapowiedział, że jeśli mieszkańcy będą dłuzej się upierać, to nie powstanie żadna przeprawa i przepadna pieniądze, które daje PKP.” Dokladnie to wlasnie powiedział Roman. Albo bedzie jak on chce, albo wcale. A mieszkancy won do roboty zasuwać na podatki, zeby miał czym obdarowywać wiernych klakierów

 5. sdfsdfsd odpowiedz

  Będzie tunel i już. bardzo mi odpowiada w tej lokalizacji i szczerze to mam gdzieś protesty i wycięte lasy. Juz się nie mogę doczekac….bardzo skróci to dojazd do pracy.

  1. AA odpowiedz

   sdfsdfsd Obawiam się, że jednak Ci nie skróci dojazdu do pracy, no ale jeśli wyjedziesz kwadrans wcześniej to masz szansę zdążyć.
   Pozdrawiam

   1. Daro odpowiedz

    Post sdfsdfsd to preludium do tego co przeczytamy za chwilę. Zapewne już wkrótce w postach od “mieszkańców” przeczytamy że wybrano najlepszą z możliwych opcji, że protestuje garstka “wiecznie” niezadowolonych i że mają się wyprowadzić w Bieszczady
    Przerabiamy to za każdym razem

  2. Sky odpowiedz

   Ty może masz i “gdzieś”, ale znacznie więcej osób, w szczególności mieszkańcy tego miejsca- NIE MAJĄ.

 6. Roman odpowiedz

  Jak widzę te wszystkie protesty (przeciw tunelowi, przeciw blokom itd.), to się zastanawiam – Prezydenta to nam w teczce przynieśli jak spaliśmy, czy może była jakaś amnezja w czasie wyborów?

  1. Victor odpowiedz

   Nic z tych rzeczy. Wesoły Romek jest po prostu pragmatyczny. Uśmiechami i nie tylko, wybudował sobie przez lata zaplecze w Lwie, jest ojcem LMSu i ma wszystko pod kontrolą. Robi co chce, jak kacyk wioski w Kenii. Gratulacje dla jego wyborców.

  2. Kasia odpowiedz

   W samo sedno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *