LEGIONOWO. Władze wybrały wariant przeprawy na Bukowcu!

2019-11-20 4:06:16

 

Na legionowskim Bukowcu zostanie zbudowany tunel z chodnikiem dla pieszych i rowerów. W miejscu obecnego przejazdu Polna/Kwiatowa ma zostać zbudowana kładka tylko z windami i schodami bez długich podjazdów

Jak poinformował Kamil Stępkowski z Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miasta Legionowo, Ratusz jest na etapie kończenia prac związanych z przygotowaniem Programu Funkcjonalno – Użytkowego. Na razie nie wiadomo kiedy zostanie obwołany przetarg (w formule zaprojektuj i wybuduj), do którego aktualnie trwają przygotowania.

Komentarze

10 komentarzy

 1. Wojtek odpowiedz

  Na przejazd na pewno od lat czeka MMG Group, deweloper planujacy galerię na Bukowcu, wg ich strony internetowej bedzie tam trzecie kino, Planet Cinema, i sporo sklepów…choć to bardziej park handlowy, jak w NDM, niż galeria. Póki co firma płaci miastu corocznie blisko 1mln podatku od nieruchomości

 2. tunel odpowiedz

  Naprawdę nie rozumiem jak nasze władze mają tak duże poparcie jak po raz kolejny mimo ogromnego sprzeciwu osób bezpośrednio dotyczących projektu nasze władze mówią, że ich to nie interesuje bo to ONI podejmują decyzję i zrobią jak uważają.Większość osób chce przeprawę w innym miejscu, ale władza wie lepiej. To się nadaje tylko do nagłośnienia. Może w końcu ktoś się zainteresuje tym co się dzieje w tym mieście. Myślę, że czeka nas to samo co z pierwszym tunelem, nagle się okaże, że samochodów będzie więcej niż zakładano. Spadek cen wartości mieszkań i hałas. A przepraszam przecież słyszeliśmy na konsultacjach, “że pociągi generują większy” więc dołóżmy jeszcze kilka czynników wpływających na jego poziom. Tylko pociąg jedzie raz na 20 minut.

  1. Daro odpowiedz

   Od wielu lat zadaję sobie dokładnie to samo pytanie. Odpowiedź jest prosta, wszechobecna propaganda, potańcówki robią swoje. Dodajmy do tego wyjątkowo bezduszną postawę części mieszkańców którzy nie widzą żadnych problemów w Legionowie i wtedy mamy gwarantowany “sukces” władzy na długie, długie lata.

  2. Krzysiek odpowiedz

   Moze Roman znow chce sie pobawic w chowanego, kiedy kolejne ekipy TV beda go poszukiwaly w celu zadania kilku pytań…?

   1. Victor odpowiedz

    strachy na Lachy. Lata mijają a jakoś nie widać zainteresowania żadnej TV lokalnym, prowincjonalnym kacykiem. I nie wierzę by ktoś się tym zajął na poważnie. Dopiero wtedy kiedy kacyk przegra i następca zacznie “trzepać” papiery.

 3. Legionowo odpowiedz

  Nie ważne co myślą mieszkańcy ważne, ze projekt jest i cel władz zostaje zrealizowany. Kilka dni temu informację o tym jak mieszkańcy są oszukani przy budowie pierwszego tunelu dzisiaj planują drugi i co z tego, ze mieszkańcy Osiedla podczas konsultacji powiedzieli coś innego władze mówią – i tak Wam zrobimy jak my chcemy. Brawo za słuchanie wyborców.

 4. cwane gapy odpowiedz

  prosze sprawdzic w ewidencji gruntów kto posiada działki w okolicy zaprojektowanego tunelu, to dopiero bedzie zdziwko

  1. Krzysiek odpowiedz

   Poprosimy o szczegóły. Gdzie to szybko sprawdzic, kto ma do tego dostep? Wie Pan cos, proszę o tym napisać.

 5. AA odpowiedz

  ALE CZAD!
  Polna/Kwiatowa: Tunel = 1 budowla
  Roi: Tunel+droga+rondo+kładka = 4 budowle
  Nie jestem ekonomistą ale maturę z matmy mam.
  Panie Prezydencie proszę o wyjaśnienia to wygląda na NIEGOSPODARNOŚĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *