LEGIONOWO. Włamywacz groził właścicielowi siekierą

2023-01-05 11:51:05

Policjanci z Legionowa zatrzymali 32-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z barów na terenie miasta. Kiedy w lokalu pojawił się właściciel, 32-letni napastnik groził mu pozbawieniem życia trzymając w ręku siekierę. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Jak podaje policja do zdarzenia doszło w połowie grudnia ub. roku. w godzinach porannych dyżurny legionowskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem. Zgłaszającym był właścicel jednego z pubu.
Kiedy wszedł do lokalu zauważył wybitą szybę, a w środku 32-letniego mężczyznę.
Na widok właściciela 32-latek ruszył w kierunku wyjścia grożąc właścicielowi pozbawieniem życia przy użyciu siekiery, którą trzymał w dłoni. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.
Działania operacyjne policjantów pozwoliły na rozpoznanie i zatrzymanie podjerzanego.
Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnej celi został przewieziony do legionowskiej prokuratury. Tam, w ramach prowadzonego śledztwa, prokurator przedstawił mu zarzut kradzież rozbójniczej. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *