LEGIONOWO. Wnioski inwestycyjne wspólnot mieszkaniowych dotyczące os. Piaski

2021-09-24 3:57:32

Piaski to chyba jedyne osiedle w naszym mieście, którego infrastruktura powinna zostać w przyszłym roku mocno doinwestowana


Do radnych o inwestycje na osiedlu Piaski upomniała się Społeczna Rada Wspólnot Mieszkaniowych Osiedla Piaski. 15 września br. przewodniczący rady Sławomir Wroński złożył wniosek do budżetu Legionowa na 2022 rok zawierający 20 propozycji budżetowych
1) Zabezpieczenie środków finansowych na remont ul. 1 Dywizji Zmechanizowanej na odcinku od ulicy Buka do stacji kolejowej Legionowo.
2) Zabezpieczenie środków finansowych na budowę placu zabaw oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej między blokami Zegrzyńska 73, 75, 79 na os. Piaski.
3) Zabezpieczenie środków finansowych na instalację kamery w okolicy sklepu Żabka przy ul. 1 Dywizji Zmechanizowanej.
4) Zabezpieczenie środków finansowych na poszerzenie jezdni ulicy Piaskowej oraz budowę zatok autobusowych i wiat przystankowych.
5) Zabezpieczenie środków finansowych na koncepcję rozbudowy SP nr 8.
6) Zabezpieczenie środków finansowych na rozbudowę systemu kanalizacji deszczowej na osiedlu Piaski.
7) Zabezpieczenie środków finansowych na utwardzenie terenu siłowni plenerowej
w Parku Kościuszkowców.
8) Zabezpieczenie środków finansowych na kompleksowe zagospodarowanie terenu między blokami Zegrzyńska 31,33 i 29 na działce 1/813 poprzez budowę boiska do gry w piłkę oraz parkingów.
9) Zabezpieczenie środków finansowych na doposażenie placu zabaw przy restauracji Carska.
10) Zabezpieczenie środków na modernizację placu zabaw na działce nr 1/70 obr. 63 znajdującego się obok Internatu Garnizonowego.
11) Zabezpieczenie środków finansowych na budowę siłowni plenerowej na terenie części osiedla znajdującej się pomiędzy szkołą podstawową a peronem Legionowo Piaski.
12) Zabezpieczenie środków finansowych na modernizację oświetlenia na osiedlu Piaski.
13) Zabezpieczenie środków na kontynuację programu dalszego nasadzania drzew i ich właściwą pielęgnację.
14) Zabezpieczenie środków na wykonanie wiaty przystankowej bezpłatnej komunikacji lokalnej przy ulicy Sybiraków w okolicy bloku Zegrzyńska 19.
16) Zabezpieczenie środków na remont ulicy znajdującej się wzdłuż bloków Zegrzyńska 21, 23, 27, 29, 33, 35 oraz 37 oraz ulicy 1 Dywizji Zmechanizowanej 16 na terenie Osiedla Piaski.
17) Zabezpieczenie środków na montaż kamery monitoringu miejskiego na terenie Osiedla Piaski obejmującej okolicę placu zabaw i Parku Kościuszkowców.
18) Zabezpieczenie środków na zagospodarowanie w porozumieniu z AMW działki nr 1/816 z obr. nr 63 poprzez stworzenie małego parku lub wybiegu dla psów.
19) Zabezpieczenie środków finansowych na zagospodarowanie terenów wzdłuż ulicy Piaskowej poprzez umieszczenie w wybranych miejscach wiat oraz ławek do odpoczynku i urządzeń do ćwiczeń (siłowni plenerowych).
20) Zabezpieczenie środków na wykonanie murali na szczytach garaży wzdłuż ulicy 1 Dywizji Zmechanizowanej, Sybiraków i Piaskowej.

We wniosku padają zapewnienia o pomocy władzom miasta w uzyskaniu zgód wspólnot do dysponowania terenem pod przyszłe inwestycje. Wnioskodawcy liczą również, iż przedłożone wnioski zyskają przychylność władz miasta i przyczynią się do poprawy wizerunku osiedla Piaski.

red.

Komentarze

2 komentarze

  1. Joanna odpowiedz

    Czy ktoś pomyśli w końcu o oświetleniu na ulicy Zegrzynskiej wzdłuż bloku nr 33? Powyrywane lampy z kablami na wierzchu które stwarzają zagrożenie dla ludzi i zwierząt i kable puszczone na górze na wysokości lamp niby sznurki na pranie. Dwudziesty pierwszy wiek a tutaj jakby nie dotarł…..

  2. mieszkaniecXYZ odpowiedz

    Wnioski słuszne ale jakie mają szanse na realizację? Prezydent już kilka razy jasno się wyraził, że on tak rozumie demokrację, że realizowane mogą być tylko inwestycje zaproponowane przez tych, którzy go popierają. A wspólnoty z Piasków, póki co, jeszcze nie są mu podporządkowane…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *