LEGIONOWO. Wodne Piaski – drogie i niedostępne

2021-09-26 1:51:24

Miejska pływalnia zdaniem mieszkańców jest nie tylko droga, ale również często nie ma dla nich miejsca na basenie. Większość torów jest zajęta przez szkółki pływackie


Wielu mieszkańców skarży się na działanie miejskiej pływalni Wodne Piaski. Mówią, że dużo lepszy jest basen w Nowym Dworze Maz. albo w Stanisławowie Pierwszym. Na dodatek bilety są tam tańsze. Skarżą się także na inne uciążliwości, do których należy brak miejsca na basenie.
Często większość torów jest zajęta przez szkółki pływackie, a wszyscy pozostali użytkownicy muszą się tłoczyć na pozostałych 2 torach. Według jednego z mieszkańców zwykle wisi tam kartka – „TYLKO DLA OSÓB ZAPISANYCH NA ZAJĘCIA”. Dlatego mieszkaniec ten pyta – „Czy to jest prywatny basen tylko szkółek pływackich? Czy jego funkcjonowanie i wybudowanie nie było opłacone z podatków wszystkich mieszkańców Legionowa?”
Dodał on, że nie jestem przeciwny nauczaniu pływania, ale jest za tym, żeby z publicznych obiektów mogli korzystać też zwykli mieszkańcy.
Warto dodać, że w Legionowie są dwa baseny, ale ten drugi przy ul. Królowej Jadwigi jest nieczynny. Zdaniem bowiem władz miasta oraz spółki KZB jeden basen wystarczy, bo otwarcie drugiego jest nieopłacalne.

PS

Komentarze

9 komentarzy

 1. mieszkaniecXYZ odpowiedz

  Roman nie widzi problemu, bo może ma karnet dla Vipa-a i specjalnie wydzielony tor. A Irenie kazał oszczędzać i nie prosić więcej o piniądze…

 2. Tadek odpowiedz

  A kto będzie płacił za utrzymanie 2 basenów? Pływalnia Wodne Piaski jest nowoczesna i piękna, każdy mieszkaniec może z niej korzystać, to bardzo dobry obiekt. To też najlepszy dowód , że miasto się rozwija a władze dbają o mieszkańców. Nie każdy pływający chyba musi mieć jeden tor tylko dla siebie, może wystarczy przychodzić w innych godzinach.

  1. Daro odpowiedz

   Kto będzie płacić za utrzymanie dwóch basenów ???
   Może nowi mieszkańcy i tu cytat
   “niech sie buduje, niech wyglada to lepiej. im wiecej ludzi bedzie w legionowie tym lepsze ceny mieszkan beda. dotychczasowi mieszkancy powinni byc zadowoleni, ze ich nieruchomosci zyskaja na wartosci. lepsza infrastruktura powstanie, wiecej sklepow, szkol, przedszkoli, lepszy transport do warszawy.”

   Referat Propagandy i Ogłupiania Mieszkańców zaczyna przegrywać w starciu z faktami
   Gdzie ta infrastruktura, gdzie ten rozwój skoro miasta nie stać na utrzymanie dwóch basenów

   ,

  2. Aha odpowiedz

   Byłeś w ogóle na tym basenie, czy tak tylko piszesz bo Ci się wydaje? W tygodniu chcesz iść pomiędzy 16-19 to nie wejdziesz bo są szkółki i już nie ma miejsca, idziesz w sobotę rano bo jest taniej to nie wejdziesz bo są szkółki. Idziesz wieczorem w niedzielę to też są szkółki. Niech sobie będą, pewnie ale niech to będzie połowa basenu, a nie zajęty praktycznie cały basen.To nie jest basen prywatny tylko publiczny. Kolejna sprawa to zajmowanie torów skrajnych przez szkółki. Może ktoś uczy się pływać albo zdrowie mu nie dopisuje i potrzebuje sobie odpocząć (różne są sytuacje) to nie może bo tory skrajne są dla szkółek. Skoro w Legionowie porobiło się tyle szkółek to niech ponownie otworzą drugi basen dedykowany pod szkółki i sprawa się rozwiąże. To nie ja mam się dostosowywać pod szkółki tylko szkółki mają się dostosować pod basen i tak to ma być zoorganizowane, że jak chcesz wejść na basen to w najgorszym przypadku czekasz aż pojedyńcza osoba opuści basen i wchodzisz, a nie jak cała szkółka wyjdzie. W tym momencie jest, że jak chcesz nauczyć dziecko pływać to masz przychodzić przed zakończeniem pracy basenu albo zapisać się do szkółki co jest patologią zarządzania.

  3. Rafał odpowiedz

   Płacić będą korzystający z basenu. Przecież za darmo tam nie wchodzą. No chyba, że zarządzanie basenem przez KZB tyle kosztuje, że się nie opłaca otwierać. W “innych” godzinach nie każdy może przychodzić.

 3. Daro odpowiedz

  Sytuację poprawiłoby otwarcie zamkniętego na głucho basenu na Królowej Jadwigi.
  Czy naprawdę władz 55 tyś miasta nie stać na utrzymanie dwóch basenów.???
  Trochę stoi to w sprzeczności z tym co czytam o “zrównoważonym rozwoju” naszego miasta

  1. Marta odpowiedz

   Daro ten twój lobbing dla deweloperów jest przewidywalny jak flaki z olejem. Pewnie teraz sugerujesz, że jak władza miejska będzie sprzedawała więcej działek pod dogęszczenia, to będzie ją stać na utrzymanie dwóch basenów.

   1. Daro odpowiedz

    Odpowiedź ze strony Referatu Prania Mózgów i Ogłupiania Mieszkańców Legionowa jest przewidywalna jak flaki z olejem
    Sprzedaż wszystkich działek pod dogęszczenia miała być remedium na wszystkie finansowe bolączki trapiące Legionowo, miała powstać infrastruktura, więcej szkół przedszkoli
    W praktyce wyszła KUPA bo nie ma kasy na utrzymanie nawet dwóch basenów

 4. Janusz odpowiedz

  Dodatkowo basen Wodne Piaski włączył się w trend segregacji sanitarnej. Np jeśli jest dużo osób z tych wszystkich szkółek to wcale nie wpuszczają niezaszczepionych. Niby smogogród, a mentalność pisowska…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *