LEGIONOWO. Wszyscy ludzie prezydenta

2018-06-02 7:59:28

W mieście pojawiły się billboardy w ramach akcji „Dumni z Legionowa” po przyznaniu kolejnej nagrody dla władz miasta. Co ciekawe zdjęcie na potrzeby billboardu zostało zrobione wcześniej, niż ogłoszono wyniki rankingu na gali Europejskiego Kongresu Samorządowego

Później „Miejscowa na weekend” pisała, że prezydent nie krył zaskoczenia z przyznanej nagrody. Ale jak to pogodzić ze zrobionym wcześniej zdjęciem? Prezydent w każdym razie postanowił podzielić się sukcesem ze swoimi radnymi i pozuje z nimi na zdjęciu. Najwyższa pora, bo wybory samorządowe już jesienią i każda okazja jest dobra żeby się pokazać. Podniosłą atmosferę tego wydarzenia popsuły tylko komentarze, że ta cała nagroda to polityczna „ustawka”. Okazuje się bowiem, że na podobnych galach najczęściej „swoi dawali nagrody swoim”.
Nie zabrakło też głosów, że mieszkańców nie zwiodą żadne nagrody, bo oni sami najlepiej wiedzą w jakich warunkach żyją i jak wygląda legionowski samorząd, wystarczy poczytać…

Ludzie prezydenta

Przemysław Cichocki – nadal liczy, że będzie następcą prezydenta. Robi wszystko, aby tak było. Koledzy radni za to go nie lubią. Jedyny partyjny aktywista z PSL w Radzie Miasta.
Agnieszka Borkowska – reprezentuje prezesa SMLW Szymona Rosiaka w Radzie Miasta. Chyba to robi dobrze, bo została członkiem zarządu Spółdzielni.
Tadeusz Szulc – na emeryturze, głosuje tak jak trzeba, nie dyskutuje.
Andrzej Piętka – człowiek sukcesu, świetnie łączy funkcję radnego z biznesem. Prezydent pomaga jak może, czy radny pomaga prezydentowi nie wiadomo.
Adam Aksamit – aktor, potrzebny w Radzie Miasta jak mało kto, gdyż jej obrady można porównać do spektakli teatralnych reżyserowanych przez prezydenta.
Jacek Zawada – szczęściarz zatrudniony w miejskiej spółce PEC. Więcej nie potrzebuje.
Mirosław Pachulski – specjalista, to nie dziwi, że znalazł zatrudnienie w Starostwie Powiatowym. Rządzi razem z prezydentem. Przynajmniej tak to brzmi, jak się wypowiada.
Paweł Głażewski – błyskotliwa kariera, dostał mieszkanie i pracę, został nawet dyrektorem. Jak dotychczas najlepiej wynegocjowany transfer związany z przejściem do klubu prezydenckich radnych. W mediach społecznościowych autor słynnych wpisów „jestem meeeega szczęśliwy, dziękuję prezydentowi”.
Anna Łaniewska – przewodniczy klubowi prezydenckich radnych, ale jest też silnym wsparciem kadrowym w miejskiej spółce KZB. Tej samej, która wydaje gazetę „Miejscowa na weekend”. Bezpłatna gazeta dla mieszkańców, bezcenna propaganda.
Marcin Smogorzewski – brat prezydenta. Wystarczy.
Agata Zaklika – kiedyś w opozycji, dzisiaj w klubie prezydenta. Tajemnicza zmiana poglądów. Takie życie.
Kazimierz Zieliński – człowiek zagadka. Nie wiadomo co nim kieruje. Został przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Radzie Miasta, która rozpatruje skargi na działalność prezydenta. Robota idzie dobrze, wszystkie skargi bezzasadne.
Beata Woźniak – kolejna radna prezesa SMLW Szymona Rosiaka. Wspólnie z prezesem uszczęśliwiają mieszkańców Osiedla Jagiellońska inicjatywami lokalnymi, aby zapomnieli o dogęszczaniu zabudowy.
Marta Frańczak-Bogucka – ciągle nie wiadomo, czy głosuje jako Marta, czy jako Irena Bogucka prezes miejskiej spółki KZB. W każdym razie chyba obydwie Panie są zadowolone.
Janusz Klejment – opoka legionowskiej władzy. Nieraz głośno narzeka, ale nigdy jeszcze nie zawiódł prezydenta. Właściciel kilku nieruchomości w centrum miasta, ale gdzie mu tam do prezydenta.
Małgorzata Luzak – chce być radną za wszelką cenę. Szkoda. Dba o reklamę prezydenta w mediach społecznościowych.

„Nowa” opozycja

Na billboardzie zabrakło miejsca dla radnych Dariusza Błaszkowskiego, Artura Żuchowskiego, Danuty Ulkie i Pawła Lewandowskiego, ale oni zostali oddelegowani przez prezydenta do nowego projektu. Mają przejść do opozycji. Jak w komedii `Sami swoi” – lepiej mieć własną opozycję, niż obcą.

Paweł Szyling

Komentarze

12 komentarzy

  1. Daro odpowiedz

   Ten rzekomy wielki “sukces” Legionowa polega jedynie na tym że nasze miasto znajduje się blisko Warszawy i oferuje tańsze niż w Warszawie mieszkania
   Z czego ten sukces Legionowa ma się brać, strefy przemysłowej nie ma, miejscowością turystyczną nie jest.
   Jedyny pomysł jaki przyszedł do głowy rządzącym to zrobić z tego miasta nie sypialnię Warszawy ale Mega sypialnię, pomysł jak widać po komentarzach nie sprawdza się bo nowych mieszkańców przybywa ale nie przybywa infrastruktury
   Legionowo staje się betonowo-samochodową pustynią, To jest ten “wielki” rozwój Legionowa

   1. Racjonalizm Nas Uchroni odpowiedz

    Daro! Gdzie w Legionowie jest taniej? Cena za m2 mieszkania jest na bardzo podobnym poziomie jak w Warszawie. Do tego dolicz proszę koszta późniejszej eksploatacji… Czytaj media, czytaj podatki… Wychodzi, że jest identycznie… Z tą różnicą, że w Warszawie tańsza jest chociażby woda. Kolejnym aspektem, który przeczy Twojemu poglądowi a propos tego, że w Legionowie jest taniej jest fakt, że w Legionowie obowiązuje II strefa biletowa… Więc nawet jeżeli miesięcznie wychodzi ciutkę taniej niż w Warszawie różnicę znajdziesz w podróżach…

    Podałem tylko dwa aspekty, dla których uważam, że się mylisz… A podejrzewam,że znalazłoby się ich dużo, dużo więcej…

    1. Daro odpowiedz

     Skoro nie cena mieszkań to co w takim razie powoduje że każde wybudowane mieszkanie jest w Legionowie sprzedawane na pniu
     Rozwinięta infrastruktura, miejsca pracy, jakieś atrakcje w wolnym czasie ????

 1. Do janka i wszystkich wyborców odpowiedz

  Pracujemy i płacimy podatki na pensje dla prezydenta i diety dla radnych. Są to stanowiska publiczne służące społeczeństwu i podlegające naszej ocenie. Jeśli radni nie pełnią funkcji kontrolnej wobec prezydenta, do której zostali powołani zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym, to jest to nieprawidłowość, którą należy publicznie nagłaśniać. W naszej radzie jak widać wielu radnych swoje prywatne dobro przedkłada nad funkcję publiczną, którą sprawuje. Nie na tym polega mandat radnego. Należy uświadamiać społeczeństwo, że dochodzi do nieprawidłowości, którym należy zapobiegać poprzez udział w wyborach i przemyślane oddawanie głosu. Przede wszystkim nie należy głosować na osoby zależne od prezydenta zawodowo, finansowo, biznesowo, a jak się okazuje nawet mieszkaniowo, którymi jak widać na załączonym zdjęciu, otoczył się prezydent.

 2. olo odpowiedz

  Dlaczego nie dajecie zdjęć obok nazwisk ?
  Albo jakiejś fotki zbiorczej i strzałek ? Ludzie byliby rozpoznawalni na ulicy. Nazwiska nikomu nic nie mówią.

 3. janek odpowiedz

  no i bardzo dobrze…mnie też liczcie jako zwolennika prezydenta!!!!…..fałszywcy zawszę bedą nic nie robić , tylko za “płota” krytykować

  1. redaktor odpowiedz

   a co o za wielbiciel z tego Janka czy oby nie ten sam bawidamek spod całodobowego sklepu monopolowego otoczony jak zawsze wianuszkiem “koleżanek” ? czy oby szykuje sie do dobrej zmiany w drodzedo sukcesu ?

 4. sdf odpowiedz

  Kiedy artykuł o tym jak Mariusz Błaszczak z PiS wziął 82 000 zł? Media w całym kraju o tym mówiły tylko To i Owo sympatyzujące z PiS milczy… ciekawe też co u #córkaleśniczego . Znalazła juz pracę?

 5. Ela@wp.pl odpowiedz

  Hahaha, toż to skandal! Donoszę że zdjęcie ryjka kandydata PiS zrobiono w latach minionych…gdzie artykuł

  1. Karol odpowiedz

   Pani Iwona z referatu propagandy i zastraszania jak zwykle czujna i w pełnej gotowości, żeby w swoim radosnym stylu zakłamywać rzeczywistość. Oczywiście chodzi o artykuł jej szefowej “AnKi”, który pojawił się w Mafijnej na weekend. Napisała, że “prezydent Roman Smogorzewski nie ukrywał zaskoczenia z otrzymanego wyróżnienia”, a fakty są takie, że już wcześniej wiedział o przyznanej mu nagrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *