LEGIONOWO. Wybito szyby w biurze PIS. Czy chuligański wybryk miał drugie dno?

2023-03-23 1:58:00

We wtorek (14 marca) w godzinach wieczornych wybite zostały szyby w legionowskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Jagiellońskiej 9 w Legionowie

Około godz. 18.00 nieznani sprawcy obrzucili biuro Prawa i Sprawiedliwości kamieniami. Trzy kamienie wybiły szybę z wizerunkiem Mariusza Błaszczaka. Sprawa została zgłoszona na policję, która zabezpieczyła ślady.
Biuro znajdujące się przy ul. Jagiellońskiej 9 zostało obrzucone kamieniami około godz. 18.00. W chwili zdarzenia w środku nikogo nie było. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie – mówiła na gorąco we wtorek wieczorem kom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. W poniedziałek (20 marca) dowiedzieliśmy się, że policja nadal poszukuje sprawców tego zdarzenia, zabezpieczono monitoring, przesłuchano świadków.

Radny Andrzej Kalinowski, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w Legionowie

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy radnego Andrzeja Kalinowskiego, szefa lokalnych struktur PIS.
Od wtorku zastanawiam się, co tak naprawdę kierowało osobą lub osobami które dokonały ataku:
– Czy złożony wniosek o Referendum w sprawie odwołania Romana Smogorzewskiego z funkcji Prezydenta Miasta Legionowo i próba zastraszenia Radnych w Radzie Miasta którzy taki wniosek złożyli? – Czy próba pacyfikacji „WŁASNYCH” Radnych którzy mają jeszcze wątpliwości?
– A może raczej szeroko zakrojona akcja ogólnopolska przeciwko Partii Prawo i Sprawiedliwość?
Tak czy inaczej REFERENDUM się odbędzie – czy to poparte przez 14 Radnych na sesji 29 marca czy też zgłoszone przez Mieszkańców. 14 Radnych – 14 Odważnych którzy nie boją się konsekwencji takiej decyzji, wszakże kładziemy na szalę własne mandaty. 9 Radnych „opozycyjnych” podpisało wniosek o Referendum
– pozostali pokażą 29 marca, co jest dla nich PRIORYTETEM. My – NIE DAMY SIĘ ZASTRASZYĆ – mam nadzieję, że Pozostali Radni także. – napisał Andrzej Kalinowski.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również legionowskiego posła Jana Grabca. Do zamknięcia numeru nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
QK

Komentarze

2 komentarze

  1. nikt odpowiedz

    A dlaczego nie spalili?

  2. Obserwator odpowiedz

    Radny Kalinowski podobnie jak jego partyjni koledzy zdaje się nieźle odleciał i podobnie jak oni widzi wszędzie teorie spiskowe.
    Szkoda, że nikt nie pomyślał, że ten jak to napisała gazeta: “chuligański wybryk” nie jest utożsamiany z obecną sytuacja: aferami, inflacją i robieniem z kraju pośmiewiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *