Facebook


LEGIONOWO. Wyremontowane targowisko już otwarte

2019-07-16 9:10:42

Fragment placu targowego położony od ul. Piłsudskiego w stronę ulicy Warszawskiej całkowicie zmienił swój wygląd. Oficjalne otwarcie odbyło się w niedzielę (14.07)

Od godz. 16.00 na zwiedzających czekali aktorzy spektaklu Port Magiczny Teatru Wagabunda oraz lokalni artyści. Tuż po oficjalnym otwarciu i przecięciu symbolicznej wstęgi, na scenę weszli Tadeusz Chudecki i Krzysztof Gwiazda, którzy zabawili publiczność humoreskami i melodiami żydowskimi. Po nich wystąpiła znana i lubiana Gosia Andrzejewska ze swoim recitalem. Występy sceniczne zwieńczyła Kapela Chodnikowa, która porwała zgromadzonych do tańca.

Swoje prace wystawili artyści: Katarzyna i Mirosław Gawlik, Barbara Wymazał oraz Stanisław Gadomski. Całą imprezę zakończył spektakl Teatru Ognia. – 1 mln zł na tę inwestycję pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, więc główną ideą inwestycji było stworzenie miejsca do handlu płodami rolnymi, między innymi ze zlokalizowanych wokół Legionowa gospodarstw. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej udało się ten niegdyś piaszczysty plac przygotować i otworzyć na państwa inicjatywy. To będzie wasze miejsce, miejsce, które będzie integrować dwa osiedla – powiedział prezydent Legionowa podczas niedzielnego otwarcia targowiska.

Co nowego?

Główne wejście na targ znajduje się nadal od strony ulicy marsz. J. Piłsudskiego. Tuż przy wejściu stanął się pawilon, w którym siedzibę będzie miała administracja targowiska. Miejsca parkingowe w liczbie 27 zostały wykonane od strony ulicy Wysockiego. Plac targowy został utwardzony. Powstały na nim nowoczesne stanowiska handlowe, mniejsze – 5 m² i większe o powierzchni 10 m². Na placu stanęły także wielofunkcyjne lady, ławki i kosze.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *