LEGIONOWO. Wytną drzewa przy Wysockiego?

2022-10-01 3:10:28

Przy ul. Wysockiego naprzeciwko kliniki weterynaryjnej ma powstać budynek usługowy. Na terenie działki przeznaczonej pod inwestycję znajdują się kilkudziesięcioletnie sosny. Czy drzewa pójdą pod topór?


W poniedziałek (26 września) rano z redakcją skontaktowali się zaniepokojeni mieszkańcy osiedla Jagiellońska. Zauważyli ekipę, która instalowała skrzynkę elektryczną przy ul. Wysockiego, w pobliżu pizzerii, naprzeciwko kliniki weterynaryjnej. Na terenie tym znajduje się sosnowy lasek z kilkudziesięcioletnimi drzewami. Zdaniem mieszkańców, w przypadku rozpoczęcia tam jakiejkolwiek budowy, drzewa prawdopodobnie zostaną wycięte.


Jak ustaliliśmy, obawy mieszkańców mogą okazać się słuszne. Prywatny inwestor uzyskał bowiem już w 2021 r. pozwolenie na budowę w tym miejscu budynku usługowego. Nie znamy na razie, oprócz kubatury – 1115 m3, jego parametrów. Warto również dodać, że działka, na której może ruszyć budowa, obejmuje również chodnik prowadzący z osiedla do ul. Wysockiego. Nie należy też dziwić się zaniepokojeniu mieszkańców, ponieważ to już kolejna budowa w tej okolicy, w ostatnim czasie. A konsekwencją każdej z tych inwestycji jest wycinanie drzew i kurczenie się terenów zielonych. Do sprawy będziemy wracać.
WD

Komentarze

1 komentarz

  1. Janek odpowiedz

    Nie dawajcie takich zdjęć, bo jak Roman i Szymon zobaczą, że tam jest tyle wolnej przestrzeni, to nie tylko pawilon postawią ale jeszcze jakiś większy blok wcisną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *