LEGIONOWO. Zaatakował policjantów, grozi mu do 10 lat więzienia

2017-09-28 8:32:51

W ręce legionowskich policjantów wpadł 38-letni Zbigniew K. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania czynnej napaści na funkcjonariusza policji na służbie oraz kierowania pod adresem policjantów gróźb karalnych

Do zdarzenia doszło dziś w nocy, około północy do dyżurnego legionowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej. Na miejsce udał się patrol policji.

Głośne rozmowy oraz wyzwiska

Po dotarciu na miejsce policjanci zauważyli grupę około 10 osób głośno się zachowującą oraz używającą słów powszechnie uważanych za wulgarne. W związku ze zgłoszeniem przystąpili do interwencji i wezwali zgromadzonych do zakończenia spotkania oraz przestrzegania prawa.

Rzucał butelkami oraz groził

W pewnym momencie jeden z mężczyzn znajdujący się w grupie, znany policjantom z wcześniejszych interwencji, najpierw obrzucił funkcjonariuszy szklanymi butelkami, grożąc im pozbawieniem życia oraz zdrowia oraz nawoływał zgromadzonych do wszczęcia awantury. Kiedy mu się to nie udało, próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Krótki pościg i wniosek do Sądu

Po krótkim pościgu, 38-letni Zbigniew K. został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji w trakcie pełnienia obowiązków służbowych i kierowania pod ich adresem gróźb karalnych. Na wniosek prokuratura, Sąd przychylił się do zastosowania wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy pozbawienia wolności. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna był w przeszłości karany a także poszukiwany przez policję a także przebywał w areszcie i zakładzie karnym. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *