LEGIONOWO. Zadaszenie trybun już wkrótce

2015-10-10 8:02:59

Jeszcze w tym roku nad trybuną stadionu miejskiego powstanie zadaszenie pokryte panelami fotowoltaicznymi. Wykonawca ustawił już dźwigary, na których umocowany zostanie dach środkowej części trybun. Całkowity koszt inwestycji to 1,2 mln zł.

 

Na zadaszeniu trybuny stadionu, które obejmie 3 środkowe trybuny, umieszczona zostanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 39,27 kWp. Przyniesie ona zmniejszenie zapotrzebowania na energię do budynku wielofunkcyjnego, w którym oprócz szatni i pomieszczeń biurowych, znajdują się także siłownia i bar.

Układ nośny zadaszenia stanowią zamontowane we wtorek 6 października dźwigary z drewna klejonego w rozstawie co 7,50 m. Każdy z nich oparty jest na dwóch słupach żelbetowych. – Po zamontowaniu 8 dźwigarów będą montowane płatwie i stężenia w postaci dosyć grubych tężników z rur i pręty metalowe niebieskie. Będzie to ładnie wyglądało, potem będziemy montować pokrycie z blachy, które będzie podstawą do montażu fotowoltaiki – mówi Władysław Capar z KZB Legionowo sp. z o. o. Dach będzie pokryty blachą trapezową o grubości 0,75 mm. Woda deszczowa odprowadzana będzie poprzez układ rynien i rur spustowych do istniejącej kanalizacji deszczowej w koronie trybuny. Całkowity koszt inwestycji to 1,2 mln zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Oprac. DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *