Facebook


LEGIONOWO. Zagrożenie jest czy go nie ma? Nikt nie odbiera śmieci z Legionowa

2017-07-05 1:25:45

Od 1 lipca br. nikt nie odbierze śmieci od mieszkańców Legionowa. Konsorcjum firm odbierających przez ostatnie 4 lata odpady komunalne wypowiedziało umowę z miastem. Według władz było to wypowiedzenie niespodziewane i nastąpiło bez uprzedzenia
Z komunikatu nadesłanego przez Tamarę Mytkowską, Rzecznik Prasową UM Legionowo wynika, że konsorcjum firm RDF sp. z o. o. i MPK Pure Home sp. z o. o. sp. k. MPK Pure Home wypowiedziało umowę na odbiór odpadów z Legionowa. Według Mytkowskiej, wypowiedzenie nastąpiło 2 dni przed rozpoczęciem kolejnej, 2-letniej umowy, było całkiem niespodziewanie i bez jakiegokolwiek uprzedzenia. – Oznacza to, że 29 czerwca władze miasta dowiedziały się, że 1 lipca nikt nie odbierze śmieci od mieszkańców Legionowa – napisała Mytkowska.
Z informacji przekazanej nam przez władze wynika, że od razu rozpoczęto poszukiwania odbiorców, którzy zgodnie z procedurą tzw. „wolnej ręki” będą natychmiast obsługiwali gminę Legionowo do czasu rozstrzygnięcia kolejnego, nieograniczonego przetargu. Gmina zamierza także wystąpić do Konsorcjum z roszczeniem wypłaty odszkodowania za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców Legionowa i niewywiązanie się z podpisanej umowy. Niestety przed zamknięciem tego numeru, nie udało nam się poznać przyczyn ani powodów, przez które firma MPK Pure Home sp. z o. o. wypowiedziałą umowę na odbiór odpadów z Legionowa. Jak można przeczytać na stronie internetowej legionowskiego ratusza, w związku z zaistniałą sytuacją ciągłość odbioru odpadów na terenie Legionowa zostanie zachowana.
„Do czasu podpisania umowy z wykonawcą, który będzie odbierał odpady z terenu całego miasta, będą realizowane wywozy interwencyjne. Postaramy się, aby obyło się to jak najbardziej zgodnie z harmonogramem. O ewentualnych zmianach harmonogramu będziemy informować mieszkańców”. Urzędnicy zapewniają, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa sanitarnego.

QK/ ML

Komentarze

2 komentarze

  1. Danka odpowiedz

    Do roboty leniu patentowany….

  2. Damian odpowiedz

    Smogorzewski chwali sie ze jest poślizg 2-3 dniowy w odbiorze odpadów a cały bukowiec stoi z odpadami od tygodnia. Jedź rześ w teren bo mamy Neapol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *