LEGIONOWO. Zatańczyli aby pomagać

2018-06-11 3:59:33

 

W minioną niedzielę (10.06) w Legionowie odbył się 3 godzinny maraton zumby przy instruktażu najlepszych legionowskich instruktorek

To niezwykłe wydarzenie, w którym taniec połączony z aerobikiem przy najnowszych muzycznych rytmach, zorganizował w trakcie dnia otwartego Klub Sportowy Powersource Fitness na rzecz podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

3 godziny dla chorych

Maraton prowadziły: Zuzanna Kołodziej, Alicja Sadowiak i Joanna Turkot-Zaborowska. Jak podają organizatorzy, pomimo upalnej pogody w wydarzeniu brało udział blisko 100 osób. W trakcie maratonu odbyła się m.in licytacja gadżetów sportowych z autografami zawodników Klubu LEGIONOVIA i KPR Piłka Ręczna Legionowo oraz losowanie nagród podarowanych przez wielu lokalnych przedsiębiorców. W trakcie wydarzenia odbyła się również zbiórka pieniędzy. Dzielnym tancerzom udało się zebrać blisko 5 tys. złotych na pomoc chorym.

Mukowiscydoza – co to takiego?

Mukowiscydoza to ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe, a przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) od ponad 30 lat niesie wszechstronną pomoc i wsparcie osobom chorym oraz ich rodzinom. Stowarzyszenie pomaga w finansowaniu leczenia i rehabilitacji, prowadzi bezpłatne programy poradnictwa i wsparcia psychologicznego, nieprzerwanie zabiega o nowoczesne ośrodki leczenia mukowiscydozy w Polsce, a także wspiera transplantacje płuc w Polsce i za granicą.

Fot. organizator

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *