LEGIONOWO. Zdewastowany plac zabaw na Piaskach

2019-06-19 9:28:09

Mieszkańcy skarżą się na zdewastowany plac zabaw na osiedlu Piaski. Tymczasem Legionowo znajduje się na 7. miejscu w konkursie zorganizowanym przez markę Nivea na budowę nowego placu zabaw w tym miejscu. Do pierwszego miejsca brakuje ponad połowę głosów!

Do redakcji przyszedł mail od czytelniczki skarżącej się na fatalny stan placu zabaw przy ul. 1 Dywizji Zmechanizowanej w Legionowie.

Zdewastowany plac zabaw

Według niej, obecny stan placu spowodowany jest brakiem nadzoru oraz konserwacji ze strony miejskich służb oraz wieloletnimi zaniedbaniami. Mieszkanka skarżyła się, że istniejący od 10 lat plac zabaw wymaga generalnego remontu. Zwróciła naszą uwagę na znikające zabawki, oddane podobno do renowacji, a także m.in. na piaskownice bez zadaszenia oraz fatalny stan ogrodzenia.

Wielka mobilizacja

Tymczasem od kilku tygodni dzięki społecznikom Legionowo walczy w konkursie zorganizowanym przez markę Nivea na budowę “Podwórka Talentów” – nowoczesnego placu zabaw dla dzieci. Koniec konkursu już 20 czerwca. Pomimo 2 tygodniowego opóźnienia względem innych uczestników, legionowianie pokazali, że im zależy i błyskawicznie zdobyli blisko 20 tys. kliknięć. W akcję prócz zwykłych mieszkańców włączyli się również przedstawiciele legionowskiego magistratu.

“Walczymy!”

Z rozmowy z radnym Mirosławem Grabowskim (NMNS) dowiedzieliśmy się, że walka o podium wciąż trwa i pomimo 7. miejsca (stan na 17 czerwca) nie zamierza się poddać i nadal zachęca ludzi do głosowania. Podobnie jak setki innych legionowian. – Zaczęliśmy z dwutygodniowym opóźnieniem i stratą kilku tysięcy kliknięć do nr 1 na liście. Jednak nie poddajemy się, walczymy do końca!

Jest plan awaryjny?

Jeżeli nie uda nam się wygrać wtedy złożę wniosek do Rady Miasta o sfinansowanie rewitalizacji tego placu zabaw – zapewnia radny Grabowski. – Może nie będzie tak okazały jak ten od Nivea, ale zawsze będzie miejscem zabaw – kończy. Koszt rewitalizacji to około 20 tys. złotych. Trzeba wymienić zabawki dla najmłodszych, zbudować zadaszenie oraz naprawić ogrodzenie.

QK

Komentarze

1 komentarz

  1. M.I. odpowiedz

    ten plac nie jest wcale taki zły chociaż faktycznie zaniedbany i zdekompletowany
    gorzej jest na placu Kościuszki na Bukowcu.
    straszą wielkie doły po drzewach w ilości sztuk chyba z 10 (!), zaniedbane zarośnięte resztki żywopłotu, doły przy wejsciach na zabawki takie że mniejsze dzieci nie dają rady wejść, to samo na końcu zjeżdzalni… niekręcąca się karuzela itd..
    temat wygląda na rozwojowy – do dzieła Redakcjo – zainteresujcie się stanem placów zabaw może coś się poprawi – dzieciaki będą wdzieczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *