Facebook


LEGIONOWO. Zdrowa woda w szkołach

2015-11-05 5:02:05

PWK Legionowo kontynuuje montowanie zdrojów w legionowskich placówkach oświatowych. We wtorek 3 listopada otwarte zostały dwa kolejne, tym razem w Szkole Podstawowej nr 7.
Uczniowie szkoły przy ul. Królowej Jadwigi mogą korzystać z dwóch poidełek – na parterze i pierwszym piętrze. Zdroje te wykonane są ze stali nierdzewnej o satynowym wykończeniu z chromowanymi wylewkami do picia wody i kranikami do napełniania butelek lub bidonów. Zdroje zamocowane są na panelach maskujących z lakierowanych płyt MDF i blachy ze stali nierdzewnej.

– Na Stacji Uzdatniania Wody Jagiellońska zamontowaliśmy najnowocześniejsze filtry. Oznacza to, że uczniowie i nauczyciele mogą pić najwyższej jakości wodę. Zdroje są ładne, mają ledowe oświetlenie, mają zachęcać do korzystania z nich – powiedział podczas uroczystego otwarcia prezes PWK Legionowo Grzegorz Gruczek.

Projekt PWK Legionowo ma zachęcać dzieci i młodzież do picia kranówki, która jest nie tylko zdrowa i smaczna. To również promocja proekologicznego stylu życia, bowiem dostęp do bezpłatnej wody oznacza, iż będziemy kupować mniej napojów butelkowanych. To także duża oszczędność, ponieważ koszt 1 litra wody dostarczanej przez PWK to mniej niż 1 grosz.

Oprac. JR

Zdjęcia: UM Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *