LEGIONOWO. Złapali rabusia z os. Sobieskiego

2016-02-15 1:15:36

Jak udało nam się ustalić, policja złapała młodego przestępcę, który w weekend (6-7 luty) dopuścił się dwóch napadów rabunkowych na kobiety na os. Sobieskiego w Legionowie.

Jeszcze do końca minionego tygodnia trwały bardzo zaangażowane czynności śledcze i dlatego śledczy nie byli skłonni przekazywać, co do tej pory udało im się ustalić.

Przypomnijmy. Do pierwszej napaści na kobietę doszło w sobotę 6 lutego po godzinie 18.00 na ul. Chłopickiego w Legionowie. Wówczas 60-latka, która wracała do domu została napadnięta. Nieznany sprawca wyrwał jej torebkę z ręki i uciekł. Kobieta straciła m. in. dokumenty i 200 zł. Do podobnego zdarzenia doszło niespełna dobę później na ul. Hetmańskiej, kiedy to około 80-letnia kobieta została napadnięta w pobliżu swojego bloku. 80-latka wracała z wieczornej, niedzielnej mszy świętej odprawianej w kościele przy pobliskim targowisku miejskim. Była 19.00, kiedy nieznany sprawca zaszedł starszą kobietę od tyłu i wyszarpnął torebkę z jej ręki. Ofiara napaści m. in. straciła portfel z dokumentami i 320 zł w gotówce.

Sprawą zajął się prokurator, który zlecił wykonanie pewnych czynności policji, ale ze słów jej rzecznika wynika, że funkcjonariusze ujęli już sprawcę. – Powiem tak, na pewno ten człowiek już nikomu nie zagraża. Także przez jakiś czas nikomu krzywdy nie zrobi – powiedział w poniedziałek 15 lutego nadinsp. Artur Bartczak, oficer prasowy KPP Legionowo.

DB

Fot. pixabay.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *