LEGIONOWO. Złodziej rowerów zatrzymany. To recydywista

2021-10-06 12:50:48

Policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o dokonanie co najmniej 14 kradzieży rowerów na terenie Legionowa. Wszystkie kradzieże 32-latek popełnił w warunkach recydywy dlatego grozi mu nawet do 7,5 roku odsiadki

Legionowscy policjanci zajęli się trwającą od jakiegoś czasu plagą kradzieży rowerów na terenie miasta. W trakcie analizowania zgłoszeń ustalili, że za kradzieżami stoi jeden mężczyzna, który albo przecina linki zabezpieczające, albo wykorzystuje nieuwagę właścicieli, którzy zostawiali jednoślady bez zabezpieczeń. Kilkugodzinne analizy zapisów z kamer monitoringu pozwoliły ustalić wizerunek podejrzanego.
Dlatego gdy kilka dni temu policjanci zauważyli podejrzanego w okolicy ul. Szwajcarskiej od razu przystąpili do zatrzymania. W trakcie przeszukania znaleźli przy nim szczypce do cięcia linek oraz zapięcie rowerowe. Mężczyzna trafił do komendy, gdzie został przesłuchany. Dalsza praca z zatrzymanym zaowocowała odzyskaniem czterech, skradzionych z Legionowa rowerów. Precyzyjna analiza prowadzonych spraw pozwoliła na udowodnienie i przedstawienie 32-latkowi 14 zarzutów kradzieży jednośladów. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7, 5 roku pozbawienia wolności, bowiem mieszkaniec sąsiedniego powiatu kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy.

Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *