LEGIONOWO. Złodzieje rowerów namierzeni przez oko kamery

2016-09-13 10:14:12

37-letni Artur S. oraz 39-letni Konrad D. zostali objęci policyjnym dozorem. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie kradzieży rowerów pozostawionych przy dworcu PKP w Legionowie. Podejrzani mieszkańcy Warszawy zostali przekazani kryminalnym przez strażników miejskich. Wcześniej operator miejskiego monitoringu zauważył ich jak przecinali zabezpieczenia w jednośladach. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie również inne kradzieże rowerów.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 8 września po godzinie 19. Operator kamer miejskiego monitoringu dostrzegł dwóch mężczyzn przecinających zabezpieczenia przy pozostawionych rowerach pod dworcem PKP w Legionowie. Mężczyźni nie dokonali kradzieży gdyż zostali spłoszeni. 37-letni Artur S. i 39-letni Konrad D. we współpracy ze Strażą Miejską zostali zatrzymani. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli dwa rowery, które miał poprzecinane zabezpieczenia. Znaleźli też odrzucone cęgi, które najprawdopodobniej służyły do popełnienia przestępstwa.

Podjęte czynności przez legionowskich śledczych doprowadziły do przedstawienia mężczyznom 5 zarzutów- usiłowania kradzieży i kradzieży rowerów wspólnie i w porozumieniu we wrześniu br. na stacji PKP w Legionowie. Obydwaj zatrzymani mają za sobą przeszłość kryminalną. Artur S. był wielokrotnie karany i poszukiwany. W momencie popełnienia przestępstwa działał w warunkach recydywy. Konrad D. również był wiele razy karany, poszukiwany i zatrzymywany przez policję. Podejrzani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *