LEGIONOWO. Zmarł 41-letni policjant, bo nie przyjechała karetka

2018-09-06 6:55:21

 

We wtorek (4.09) około godziny 17.00 w przychodni przy ul. Sowińskiego zmarł 41-letni kom. Krystian Szczerbaty pracownik Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.


Do śmierci mężczyzny doszło najprawdopodobniej w wyniku rozległego zawału serca. Około godziny 15.25 policjant źle się poczuł oraz odczuwał ból w klatce piersiowej. Z informacji jakie krążą w internecie wynika, że Dyspozytor Pogotowia Ratunkowego odmówił przysłania karetki pogotowia i poinformował mężczyznę o tym, żeby zgłosił się do przychodni. 41-latek został przewieziony przez kolegów do przychodni przy ul. Sowińskiego. W trakcie oczekiwania na przybycie lekarza jego stan się pogorszył w wyniku czego stracił przytomność. Próba reanimacji okazała się bezskuteczna.
Z informacji jakie uzyskaliśmy od rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa- Praga, prokuratora Marcina Sadusia wynika, że rozpoczeto śledztwo z art 155 Kodeku karnego, to znaczy w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.
Przesłuchano pracowników przychodni, rodzinę oraz transportujących 41-latka do szpitala policjantów. Przesłuchany został również Dyspozytor Pogotowia Ratunkowego. Prokurator prowadzący sprawę zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Policjant osierocił dwójkę dzieci. Będziemy informować o sprawie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *