LEGIONOWO. Zmarł Zygmunt Pryszmont

2019-01-21 9:48:03

W piątkowy wieczór, 18 stycznia po długiej walce z chorobą, w wieku 91 lat zmarł Zygmunt Pryszmont. Był Honorowym Obywatelem Miasta, lekarzem i wieloletnim działaczem Polskiego Czerwonego Krzyża

Urodzony w 1928 r. Zygmunt Pryszmont w 1978 roku zorganizował Zarząd rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie, pełniąc w funkcję Prezesa. Z Jego inicjatywy powstał Punkt Opieki nad chorym w domu przy Zarządzie Rejonowym PCK w Legionowie. Był propagatorem honorowego krwiodawstwa. Organizował Kluby Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie i na Mazowszu.

Komentarze

1 komentarz

  1. Ryszard Chróst odpowiedz

    Część Jego Pamięci! prawdziwego Lekarza, który się zawsze interesował losem pacjenta i znał wiele sprawdzonych sposobów aby mu pomóc w boleści. Dzięki Jego staraniom i umiejętności negocjacji udało Mu się wiele lat temu wybudować prawdziwą przychodnię “na górce” przy Sowińskiego. Do tej pory, po remoncie, jest to jedyna z prawdziwego zdarzenia przychodnia lekarska ogólnie dostępna w Legionowie (Mediq jest prywatny i całkowicie “zatkany” ilością pacjentów). POSTULUJĘ DO WŁADZ LEGIONOWA ABY IMIENIEM DRA ZYGMUNTA PRYSZMONTA NAZWAĆ WYBUDOWANĄ PRZEZ NIEGO PRZYCHODNIĘ, tylko w ten sposób możemy Mu się odwdzięczyć pamięcią za jego dokonania dla mieszkańców Legionowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *