LEGIONOWO. Zmiana statutu KZB? – Wniosek radnego

2017-09-12 5:50:54

Radny miejski Andrzej Kalinowski złożył wniosek o zmianę aktu założycielskiego spółki KZB Legionowo. Zmiana ta ma uniemożliwić miejskiej spółce sprzedaż publicznego majątku poza kontrolą rady miasta.


Radny Andrzej Kalinowski chce zmian zasad decydowania o dysponowaniu majątkiem zarządzanym przez KZB Legionowo. W poniedziałek (11.09) radny złożył na ręce przewodniczącego Rady Miasta wniosek o zmianę aktu założycielskiego (statutu) spółki
Swoje działania Andrzej Kalinowski skomentował dla naszych czytelników w kilku zdaniach:
Ciągle byłem zbywany przez prezydenta Romana Smogorzewskiego odnośnie informacji dotyczących działalności spółki KZB Legionowo. Prezydent utrzymuje, że jest to spółka prawa handlowego i obowiązuje ją Kodeks Spółek Handlowych oraz tajemnica handlowa spółki. Przecież to spółka, która powstała z przekształcenia komunalnego zakładu budżetowego – w 100 proc. spółka ta jest własnością miasta Legionowo, – czyli wszystkich mieszkańców Legionowa. Stąd mój wniosek do przewodniczącego Rady Miasta aby rozesłał projekt uchwały, w której wprowadzimy zmianę w akcie założycielskim KZB Legionowo sp. z o.o. tak, aby to Rada Gminy decydowała o tym czy KZB Legionowo sp. z o.o. może sprzedać/wydzierżawić/wynająć nieruchomości, które przecież w całości otrzymała od Miasta Legionowo, a nie jak dotychczas ma to miejsce o decyzjach tych decyduje jednoosobowo Prezydent Miasta Legionowo (jest jedynym przedstawicielem Właścicieli na Zgromadzeniu Wspólników)
Teraz wszystko w rękach radnych miasta Legionowo – czy zależy im na majątku miasta czy też nie?

QK/JJ

Komentarze

5 komentarzy

 1. kati odpowiedz

  A Pan Mizgalski hejtując wszystko i wszystkich chyba szykuje sobie drogę do żłoba. Uchroń nas Panie Boże w przed takimi wszechwiedzącymi!!!. Ten Pan chyba zawarł pakt z diabłem, bo czyta w myślach rządzących i zwykłych przedsiębiorców i wie lepiej, co chcieli zrobić, co robią i co będą robić. A może czas, prosze Pana, na wizytę u psychiatry?

  1. Krzysiek odpowiedz

   Abstrahując od starej metody dyskredytacji, poprzez okrzyknięcie krytykującego mianem “hejtera”, przyznajesz, że żłób jest zajęty i niechętnie go oddacie. A za tym co robią rządzący, przemawiają ich czyny, nie słowa. Wystarczy obserwować i rozumieć co dzieje się dookoła. Ale Ciebie to nie interesuje, bo musisz pilnować miejsca przy żłobie, żeby Ci się nikt czasem nie wepchnął po publiczne pieniądze. Ale to będzie kwik, gdy przyjdzie dzień, w którym oderwą od stołków wasze 4 litery.

 2. Rorschach odpowiedz

  Będzie lista radnych, odrzucajacych ten wniosek. A później, będzie wiadomo, kogo podciągnąc pod wcześniejsze przewałki.

  1. Marcin odpowiedz

   Nie będzie żadnej listy, w legionowskiej mafii samorządowej głosuje się bez list, proszę zobaczyć protokoły w posiedzeń bezrady miasta.

   1. Rorschach odpowiedz

    Jest lista radnych z PP. Bedzie stosunek glosów. Czy wszyscy przedstawiciele mediów, uczestniczących na sabatach rady, są ubezwłasnowolnieni, i boją się podać kto z jakiego ugrupowania jak ģłosował?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *