LEGIONOWO. Znęcał się nad żoną

2022-05-31 2:50:06

Policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec żony. Teraz mężczyzna usłyszał zarzuty. Na wniosek Prokuratury podejrzany został objęty dozorem, ma zakaz zbliżania do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią oraz nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania

Do zatrzymania doszło po anonimowym zgłoszeniu dotyczącym znęcania się. Po przybyciu na miejsce 46-latek, okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila.
W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną policjanci usłyszeli, że mężczyzna od kilku lat wszczynał awantury, w trakcie których poniżał kobietę, groził ją i stosował przemoc fizyczną. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie mężczyzny i postawienie mu zarzutów. Na wniosek prokuratury mężczyzna został objęty dozorem, a także usłyszał zarzut zbliżania i kontaktowania się oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

1 komentarz

 1. pwn odpowiedz

  TRA LA LA LA a nie pięć lat. Typowe straszenie – pobiłeś i będziesz siedział 5 lat.
  A stolec prawda.
  Bo to maksymalny możliwy wyrok za pobicie rzypadku. Musiałby ukraść z kilkaset tysięcy co najmniej i to w recydywie zapewnie.

  Bo w Art. 157 kk są paragrafy:

  § 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Na 80 % któryś z tych paragrafów zostanie użyty co otwiera furtkę dla artykułu 69 kk

  “Sąd może WARUNKOWO ZAWIESIĆ wykonanie kary pozbawienia wolności orzeczonej w wymiarze nieprzekraczającym roku, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa nie był skazany
  na karę pozbawienia wolności i jest to wystarczające dla osiągnięcia wobec niego celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa”

  Zakładając że jednak w gre wchodzi te mityczne 5 lat to z kolei
  Art. 58. kk mówi “Jeżeli ustawa przewiduje możliwość wyboru rodzaju kary, a przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 5 lat,
  sąd orzeka karę pozbawienia wolności tylko wtedy, gdy inna kara lub środek karny nie może spełnić celów kary”

  Czyli dalej wcale nie musi dostać wyroku więzienia a grzywnę albo prace społeczne. Szczególnie jak wcześniej ( albo dawno) nie wchodził w konfikt z prawem

  Jeśli Art. 58 nie zadziała to jeżeli zasądzą do dwóch lat więzienia to mogą być zawiasy. A jak nie zawiasy to możliwe odbywanie kary w areszcie domowym.
  Jeżeli i to nie zadziała to dopiero NA KONIEC odsiadka. A i to nie cała – w praktyce 2/3 i wyjdzie warunkowo.
  W EKSTREMALNIE najgorszym wypadku posiedzi pół roku, a nie tam żadne 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *