LEGIONOWSKI. 13 lipca otworzą Drogę Krajową 61

2021-07-09 2:03:13

Zgodnie z doniesieniami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pomimo zawirowań jakie mają miejsce od kilku dni już w najbliższy wtorek (13 lipca) o godz.10.00 oddany do użytku zostanie wyremontowany odcinek Drogi Krajowej 61Z uwagi na  formalności związane z oczekiwaniem na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz wprowadzenie nowej skoordynowanej organizacji ruchu droga nie została oddana do użytku w miniony czwartek (8 lipca) jak podawała wstępnie GDDiK.

Przypomnijmy, otwarcie Drogi Krajowej na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej w Michałowie-Reginowie miało nastąpić już 24 maja br., jednak z uwagi na złożone przez wykonawcę firmę Skanska roszczenia dot. znalezionych na terenie budowy niewybuchów z okresu II Wojny Światowej termin ten został przedłużony.
Rozbudowa Drogi Krajowej 61 na wspomnianym odcinku rozpoczęła się w połowie października 2018 i miała zakończyć w połowie 2020 r. Zaś wykonawcą wybrana została w połowie 2017 r. firma Skanska, która zobowiązała się do modernizacji 1,8 km odcinka drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą, jak ciąg pieszo-rowerowy, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska, (chodniki, ścieżki rowerowe, światła, skrzyżowania) w terminie 31 miesięcy (poza okresami zimowymi). Całkowity koszt inwestycji to 46 mln zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *