LEGIONOWSKI. 14 przypadków zakażenia koronawirusem

2020-04-01 3:31:52

Według komunikatu Sanepidu z 1 kwietnia br., 14 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 339 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 354 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło 20 nowych przypadków objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 61 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Wczoraj (31 marca) nadzorem epidemiologicznym było objętych 385 osób, a kwarantannie domowej poddano 295 osób. Pierwszym zarażonym na terenie powiatu legionowskiego był mieszkaniec gminy Jabłonna, a drugim mieszkaniec Józefowa. Nie wiadomo skąd pochodzi 6 pozostałych osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Aktualizacja MZ 31 marca 11:30

  • 51 419 wykonanych testów diagnostycznych
  • 2 215 próbek pozytywnych
  • 1 900 osób hospitalizowanych
  • 106 525 osób objętych kwarantanną
  • 163 789 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 52 370 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 4,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Łącznie w Polsce jest obecnie 2420 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 36 osób. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *