LEGIONOWSKI. 16 kolizji, pijani rowerzyści i kilkadziesiąt mandatów

2016-08-16 12:05:21

16 kolizji, 19 nietrzeźwych w tym 3 kierowców i aż 16 rowerzystów oraz kilkadziesiąt mandatów to bilans ostatniego dłuższego sierpniowego weekendu na drogach powiatu legionowskiego. Obyło się bez poważniejszych wypadków.

Policja zapewnia, że na drogach naszego powiatu w ostatni dłuższy weekend było bezpiecznie, gdyż nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze z legionowskiej drogówki byli za to wzywani aż do 16 kolizji. Nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym zarówno na kierujących pojazdami jak i na pieszych oraz rowerzystów. Także nietrzeźwi nie pozwolili o sobie zapomnieć. Funkcjonariusze zatrzymali aż 19 kierujących, którzy prowadzili po alkoholu.

W poniedziałek 15 sierpnia po godzinie 17.00 policjanci legionowskiej drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej w Legionowie przy ul. Gdańskiej. Jak się okazało kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji oraz zaparkowanego opla. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili dwóch mężczyzn, którzy jechali volkswagenem. Obaj nie przyznawali się do kierowania pojazdem. Jeden z uczestników miał 2,4, drugi 1,4 promila alkoholu w organizmie. Legionowscy śledczy ustalą teraz, który z mężczyzn popełnił to przestępstwo drogowe. Wcześniej o godzinie 2.00 w nocy jeden z mężczyzn ze zdarzenia opisanego powyżej 28-letni Rafał S. został zatrzymany tym samym volkswagenem w Legionowie na ul. Jagiellońskiej do kontroli drogowej. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 28-latek ma w organizmie przeszło promil alkoholu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Fot. KP PSP Legionowo

Fot. KP PSP Legionowo

Policjanci podczas sierpniowego weekendu zatrzymali również dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do wyroku sądu i kierowali pojazdami pomimo orzeczonego zakazu.

źródło; KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *