LEGIONOWSKI. 20 osób zakażonych koronawirusem

2020-04-03 2:10:31

Według komunikatu Sanepidu z 3 kwietnia br., 20 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 407 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 405 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło w powiecie mamy 92 nowe przypadki objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 38 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Wczoraj (2 kwietnia) nadzorem epidemiologicznym było objętych 360 osób, a kwarantannie domowej poddano 414 osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Aktualizacja MZ 3 kwietnia 12:20

  • 66 938 wykonanych testów diagnostycznych
  • 3 149 próbek pozytywnych
  • 2 158 osób hospitalizowanych
  • 174 997 osób objętych kwarantanną
  • 163 789 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 44 491 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 5,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Łącznie w Polsce jest obecnie 3149 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 59 osób.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *