LEGIONOWSKI. 24 osoba zakażona koronawirusem

2020-04-05 3:12:58

Według komunikatu Sanepidu z 5 kwietnia br., 24 mieszkańców powiatu legionowskiego jest zakażonych koronawirusem, a 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 500 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 454 osób poddanych jest kwarantannie domowej

W ciągu ostatniej doby przybyło w powiecie mamy 12 nowe przypadki objęcia nadzorem epidemiologicznym oraz 17 nowych przypadków objęcia kwarantanną domową.

Sytuacja w powiecie legionowskim

Aktualnie (5 kwietnia) 500 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 454 osób poddanych jest kwarantannie domowej. Wczoraj (4 kwietnia) nadzorem epidemiologicznym było objętych 526 osób, a kwarantannie domowej poddano 454 osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Łącznie w Polsce jest obecnie 3834 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 84 osób.

//Aktualizacja MZ 4 kwietnia 9:20//

  • 66 938 wykonanych testów diagnostycznych
  • 3 149 próbek pozytywnych
  • 2 303 osób hospitalizowanych
  • 160 587 osób objętych kwarantanną
  • 44 146 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 5,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby
  • Osoby wyleczone: 116

Komentarze

1 komentarz

  1. Stuu odpowiedz

    Statystyka powiatowa, a gdzie gminna? Wiecznie nas tylko kantują. Ile przypadkow jest w Legionowie, w jakich rejonach? Czy zamkniecie targowiska jest spowodowane tym, ze ktorys ze sprzedawcow byl zakazony? To sa informacje jakie ludzie powinni otrzymywać, a nie ogólniki, i zmuszanie do zaufania wladzom. Nie ufam! Ufam sobie, i w to, że sam potrafie podjąć decyzje w troce o własne bezpieczenstwo, lepiej niz chocby najwyzej postawiony urzędnik panstwowy. Chcemy prawdy, jaka by ona nie była!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *