Facebook


LEGIONOWSKI. 3,5 mln zł dofinansowania dla powiatu

2022-07-18 8:34:13

14 lipca premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki III edycji naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Powiat Legionowski uzyskał dofinansowanie w kwocie 3,5 mln złotych na przebudowę drogi nr 1822W w gminie Wieliszew

Ta edycja programu poświęcona była projektom składanym przez jednostki samorządu terytorialnego, w których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej (PGR). Złożony przez Powiat Legionowski wniosek dotyczący realizacji zadnia pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 1822W w Gminie Wieliszew na odcinku od DW nr 632 do ul. Przedpełskiego wraz z budową ronda” uzyskał dofinansowanie w wysokości 3,5 mln złotych.

To kolejny raz, kiedy Powiat Legionowski otrzymuje dofinansowanie z programu Polski Ład. W pierwszej edycji programu uzyskał wsparcie w wysokości 16,3 mln na budowę siedziby Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym. W drugiej edycji była to kwota 20,9 mln złotych na opracowanie dokumentacji projektowej oraz rozbudowę drogi powiatowej nr 1820W w gminie Jabłonna – etap 1 oraz na stworzenie siedziby Centrum Usług Społecznych, które powstanie w wyniku rozbudowy i przebudowy budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Tutaj mówią że na przebudowę drogi. Jutro okaże się że pójdzie na odświeżenie gabinetu prokuratora (tfu) i nowe pały dla policji (tfu) . Taka informacja naturalnie nie zostanie opublikowana. Podobnie jak umorzenie postępowania dla prokuratora ( tfu) który kilka miesięcy temu potrącił pieszego na przejściu . Można ? Można !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *