LEGIONOWSKI. 400 tys. sztuk papierosów – policja zlikwidowała nielegalną fabrykę

2019-05-23 11:54:29

 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zlikwidowali na terenie powiatu legionowskiego nielegalną fabrykę papierosów. W trakcie akcji policjanci wkroczyli do jednej z posesji na terenie powiatu, gdzie zatrzymali 8 osób i zabezpieczyli 400 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów

Jak podaje policja od jakiegoś czasu policjanci mieli informację dotyczące nielegalnie działającej fabryki papierosów na terenie powiatu legionowskiego. Kilka dni temu po wytypowaniu miejsca na teren posesji wkroczyła policja oraz antyterroryści. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli 3 automaty służące do paczkowania i foliowania oraz prawie 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczony towar posiadał zastrzeżone znaki towarowe światowych marek.

A podejrzani z procederu uczynili stałe źródło dochodu. W trakcie akcji na terenie powiatu zatrzymano 8 osób. Wszyscy podejrzani to obywatele Ukrainy. Zebrane materiały pozwoliły na postawienie im zarzutów: o wytwarzanie i handel podrobionymi papierosami, nielegalne używanie znaków towarowych, a także przestępstwa skarbowe przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji lub subwencji. Wszyscy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *