LEGIONOWSKI. 4652 pacjentów – raport z ambulatorium

2023-03-01 6:24:55

W ubiegłym roku z pomocy ambulatorium chirurgiczno-urazowego, którego działalność sfinansowana została przez Powiat Legionowski oraz wszystkie gminy powiatu, skorzystało 4 652 pacjentów.

Od 2018 roku mieszkańcy powiatu, w nagłych wypadkach, mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy medycznej w zakresie chirurgii ogólnej oraz urazowo-ortopedycznej. Utworzenie ambulatorium było odpowiedzią na potrzebę zapewnienia mieszkańcom pomocy medycznej w przypadku doznania urazu w czasie, kiedy przychodnie już nie pracują.

W ubiegłym roku z pomocy ambulatorium skorzystało 2 523 mieszkańców Legionowa, 693 mieszkańców gminy Jabłonna, 375 mieszkańców gminy Nieporęt, 469 mieszkańców gminy Serock oraz 592 mieszkańców gminy Wieliszew. W 2022 roku koszt utrzymania ambulatorium wyniósł ponad 1,3 mln zł.

Zakres realizowanych świadczeń w zlokalizowanym w ZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4 ambulatorium obejmuje szycie i opatrywanie ran, unieruchamianie złamań, które nie wymagają cięć chirurgicznych (wraz z diagnostyką obrazową), rozpoznawanie stanów zagrożenia życia, kierowanie do szpitala na ostry dyżur pełniony w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz inne drobne zabiegi możliwe do wykonania w warunkach ambulatorium z wykorzystaniem wiedzy medycznej dyżurującego lekarza. Ambulatorium czynne jest wieczorami (w godz. 19.00-24.00), w weekendy i święta (w godz. 8.00-24.00).

Źródło: powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *