LEGIONOWSKI. 81 tys. zł na opiekę wytchnieniową w 2023 r.

2022-12-27 6:56:13

W środę (21 grudnia) Minister Rodziny i Polityki Społecznej zweryfikował i zatwierdził wnioski w ramach programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023, finansowanego z Funduszu Solidarnościowego – państwowego funduszu celowego. Na liście znalazł się wniosek złożony przez Powiat Legionowski

Projekt dotyczy wsparcia członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi w formie czasowej opieki wytchnieniowej w ramach pobytu całodobowego w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie. Realizacja projektu wpłynie na odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych od codziennych obowiązków, zapewni im możliwość odpoczynku i regeneracji, a w razie hospitalizacji opiekuna spowodowanej zakażeniem COVID-19 zapewniona dodatkowo zostanie dwutygodniowa, całodobowa opieka wytchnieniowa dla podopiecznego.

W ramach realizacji Programu Powiat planuje objąć opieką wytchnieniową w formie pobytu całodobowego 10 osób niepełnosprawnych w maksymalnie 14-dniowym okresie. Opieka wytchnieniowa będzie realizowana w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, w którym osobom niepełnosprawnym zostaną zapewnione usługi bytowe, pomoc w pielęgnacji, higienie osobistej oraz kontroli czynności fizjologicznych, poruszaniu się i przemieszczaniu, zapewnienie przygotowania i podania posiłków.

Wartość dofinansowania wynosi 81 859,07 zł

Źrodło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *