LEGIONOWSKI. Będzie kolejny rekord

2018-10-29 1:58:19

We wtorek, 30 października podjęta zostanie próba ustanowienia nietypowego rekordu. Redaktor, pisarz, poeta i miłośnik kolei Piotr Goszczycki postara się przejechać jak największy dystans koleją w aglomeracji warszawskiej, używając biletu dobowego o wartości 15 zł
Pan Piotr jest barwną i nietuzinkową postacią. Pochodzi z Warszawy, z wykształcenia jest mistrzem piekarnictwa, pracuje jako sprzedawca-konsultant. Posiada wiele nietypowych zainteresowań, większość z nich związana jest z koleją. Swoje pasje łączy z zamiłowaniem do poezji i literatury. Sam jest poetą, prozaikiem i redaktorem, autorem wielu tomów wierszy, zazwyczaj wykorzystujących motywy podróży i kolei. Jest także redaktorem naczelnym portalu internetowego Literacka PKP-Jazda. Promowana jest na nim twórczość osób związanych z transportem kolejowym. Pan Piotr jest także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

– Chciałbym ustanowić rekord w podróżowaniu komunikacją miejską – mówi Piotr Goszczycki. – Na podstawie biletu dobowego za 15 zł pragnę przejechać jak największą liczbę kilometrów pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, w ramach wspólnego biletu ZTM-KM-WKD. Myślę, że to dobry pomysł na promocję transportu publicznego w stolicy i udowodnienie tego, że podróże koleją się opłacają, a komunikacja miejska jest ważna. Liczę na przejechanie ponad 600 km. To dość dużo, zważywszy, że za całą podróż zapłacę tylko 15 zł – tłumaczy rekordzista.

Próba ustanowienia nietypowego rekordu nie jest pierwszą w dorobku Piotr Goszczyckiego. W 2011 r. na jednym bilecie kolejowym pokonał 1000 km, jeżdżąc jedynie po województwie mazowieckim. W 2015 r., przy okazji promocji międzynarodowej antologii kolejowej „Pociąg naszego wieku”, przejechał pociągami Kolei Śląskich 720 km, używając biletu dobowego. Natomiast w 2016 r., na bilecie Kolei Dolnośląskich o wartości 35 zł, pokonał aż 2 tys. kilometrów. Ostatni jego rekord to przejechanie w czerwcu 2017 r. dystansu 4059 km pociągami PKP Intercity, przy wykorzystaniu biletu weekendowego tego przewoźnika o wartości 81 zł. Teraz przyszedł czas na kolejny wyczyn, który został objęty patronatem przez Rzecznika Praw Pasażera Kolei – Joannę Marcinkowską.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie kibicuje panu Piotrowi i trzyma kciuki za ustanowienie kolejnego rekordu. Powodzenia!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *