LEGIONOWSKI. “Bezpieczna droga do szkoły”

2018-09-06 9:30:39

Czas płynie nieubłaganie i wakacje należą już do wspomnień dzieci i młodzieży. Uczniowie mają przed sobą czas nauki, co wymaga od nich nie tylko koncentracji podczas lekcji, ale także w czasie przemieszczania się do szkoły. Zwłaszcza w początkach września najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogą mieć problemy ze skupianiem uwagi. Aby im w tym pomóc policjanci pilnują, by w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego uczniowie bezpiecznie podróżowali do szkoły


To już niemal tradycja, że w początkach września policjanci w całej Polsce prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły” i do połowy września, w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w rejonach szkół i przedszkoli.

Także funkcjonariusze, którzy dbają o bezpieczeństwo powiatu legionowskiego czynnie uczestniczą w działaniach. Policjanci prewencji oraz ruchu drogowego, w okolicach placówek oświatowych pomagają najmłodszym, pieszym uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznych korzystaniu z dróg. Zwracają również uwagę na zachowania kierujących pojazdami i w uzasadnionych przypadkach reagują na wszelkie zaobserwowane nieprawidłowości, a gdy jest ku temu sposobność przypominają o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantów wspierają w działaniach także strażnicy miejscy.

Dotychczas na terenie powiatu legionowskiego nie odnotowano żadnych przykrych zdarzeń drogowych związanych z uczestniczeniem dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Legionowscy policjanci mają nadzieję, że wzorem lat ubiegłych, tegoroczna edycja działań „Bezpieczna droga do szkoły” na drogach powiatu legionowskiego przyniesie pozytywne rezultaty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *