LEGIONOWSKI. Bezpieczne “Święto Zmarłych”

2017-11-02 2:41:20

 

Od zeszłego tygodnia na ulicach całego kraju prowadzona jest akcja “Znicz 2017”. Dzisiaj Policjanci z powiatu legionowskiego podsumowali swoje działania z ostatnich dwóch dni.

Jak podaje podkom. Emilia Kuligowska w trakcie ostatnich dwóch dni (31 października oraz 1 listopada) na drogach na terenie powiatu nie doszło do żadnego poważnego wypadku drogowego. Policjanci interweniowali 7 razy do niegroźnych kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń. Niestety jak co roku nie obyło się bez kierowców wsiadających do samochodu na podwójnym gazie. W środę (1.11) w Skierdach (gm. Jabłonna) policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zatrzymali 38-letniego mężczyznę. 38-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że z 38-latek miał 0,8 promila. Zatrzymanych zostało również czterech nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą był 55-latek, których jechał ul. Zegrzyńską. W trakcie kontroli miał 1,5 promila alkoholu. Zatrzymany został również jeden kierowca mający zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości policjanci zatrzymali aż 5 praw jazdy. Najwięcej na liczniku miał 22-letni mieszkaniec Warszawy, który w Dosinie na ul. Zegrzyńskiej jechał z prędkością 110 km/h, gdzie obowiązywała prędkość 50 km/h. Mężczyźnie na 3 miesiące zostało zatrzymane prawo jazdy. Wczoraj policjanci wydziału kryminalnego w Legionowie zatrzymali dwie osoby, które były poszukiwane i wydano wobec nich nakazy doprowadzenia. Natomiast Policjanci z komisariatu w Nieporęcie w Piasecznie zatrzymali 42-latka mieszkańca Nieporętu, który na podstawie listu gończego był poszukiwany przez legionowski sąd w celu odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami Święta Zmarłych policjanci nie odnotowali.

Akcja “Znicz” trwa nadal. To intensywny czas pracy dla policjantów. Apelujemy również do Państwa o bezpieczne korzystanie z dróg zarówno będąc pieszym, kierującym jak i pasażerem. Pogoda nie sprzyja, na drodze może być ślisko od deszczu i leżących liści. Pod cmentarzami ruch jest wzmożony więc tam szczególnie należy być czujnym zwracając uwagę na prawidłowe parkowanie, aby nie utrudniać innym uczestnikom ruchu przejazdu w obrębie nekropolii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *