Facebook


LEGIONOWSKI. Bilans wypadków w trakcie świąt Wielkanocnych

2018-04-03 12:22:17

Podobnie jak w minionym roku policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. Okres wielkanocny to czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy. Od piątku do poniedziałku odnotowali w Warszawie i okolicznych powiatach 10 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 11 odniosło obrażenia. Zatrzymano też 39 nietrzeźwych kierowców.

Na drogach Warszawy i Legionowa ruch odbywał się płynnie. Policjanci kierowali ruchem na trasach wylotowych i wlotowych do stolicy podczas największego natężenia ruchu. Szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości, sposób przewożenia dzieci oraz, czy kierujący i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Najtragiczniejszy pod względem wypadków w stołecznym garnizonie był piątek. Tego dnia jedna osoba zginęła w wypadku samochodowym w powiecie nowodworskim. Dla przypomnienia na drogach stolicy przez cztery świąteczne dni ubiegłego roku policjanci odnotowali 14 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 16 zostało rannych. Zatrzymano też 40 nietrzeźwych kierujących.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *